Volo Akdeniz Oyunları Seçmeleri hakkında

Volo Akdeniz Oyunları seçmeleri Kemer'de 18-19 Nisan tarihlerinde yapılacaktır

Volo Akdeniz Oyunları seçmeleri Kemer'de 18-19 Nisan tarihlerinde yapılacaktır. Seçmelere 2008 yılı Volo Milli Takımlarında yer alan sporcular, Türkiye Şampiyonasında herhangi bir disiplinde ilk 4'e girenler ve yurtdışından gelen sporcular katılabilecektir.


Seçmeler sadece Altın Nokta ve Basamak disiplinlerinde yapılacak, her 2 disiplin için birer olmak üzere, bayan ve erkek toplam 4 sporcu seçilecektir. Bir sporcu 2 disiplinde de seçmeye katılabilir. Seçmede toplam 4 tur yarışma yapılacaktır.  


Seçmelerde ilk gün sabah kurayla oluşacak sırada tüm sporcular atış yapacaktır. Katılımcı sayısı 8'i geçmesi halinde ikinci tura sadece en iyi ilk 8 derece alınacaktır. İkinci tur da aynı gün yapılacak olup, ilk turdan sonra atış sırası en düşük sayıdan en yüksek sayıya doğru belirlenecektir.


İkinci gün sabah 3. tur oynanacaktır. 3. turda ilk 2 turun toplam puanına göre en iyi ilk 4 sıradaki sporcu katılacaktır. 4. turda ise ilk 3 turun puan toplamına göre en iyi ilk 3 sporcu yarışacaktır. Nihai sıramala ise 4 turun puan toplamı esas alınarak belirlenecektir. 4 tur sonunda eşitlik olması halinde 5. tur yapılacaktır.


Seçmelere tüm sporcular kendi imkanları ile katılacaktır.

477480 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği