Volo Dünya Şampiyonasında milliler röle Türkiye rekorunu 42'ye taşıdı

Volo Dünya Şampiyonasında milliler röle Türkiye rekorunu 42'ye taşıdı

Volo Dünya Şampiyonasında Rölede 2. turda Yılmaz - Gökan çifti müthiş bir skorla (42) Türkiye rekoru kırarak çeyrek finale kaldılar.

Volo Dünya Şampiyonasında Rölede 2. turda Yılmaz - Gökhan çifti müthiş bir skorla (42) Türkiye rekoru kırarak çeyrek finale kaldılar.


28 Eylül - 4 Ekim tarihleri arasında Fransa'nın Macon şehrinde yapılan Volo Büyükler Dünya Şampiyonasında ülkemizi yönetici Dr. Mutlu Türkmen, antrenör Hüseyin Tükenmez ve sporcular Gökhan Çelik, Emre Abar, Yılmaz Güzelocak ve Yusuf Baran'dan oluşan milli takım temsil etti.Rölede Tarihi Rekor!


Bu arada şampiyonada 42 isabetli atışla rekor kıran Gökhan Çelik - Yılmaz Güzelocak çifti, rölede çeyrek finale kalarak ülkemiz adına en önemli başarıya imza atmış oldu. Sporcularımız röle karşılaşmalarının elemelerinde ilk turda 31 sayıya ulaşarak ikinci tura kalmayı başardılar. İkinci turda 42 sayı ile müthiş bir çıkış yapan sporcularımız, çeyrek finalde ise 36 sayıda kaldılar. Sporcularımız kırdıkları Türkiye rekorunun ardından salonda yeni Türkiye rekoru kırıldığı anons edildi ve sporcularımız büyük alkış topladı.


Basamak ve Altın Noktada ikinci tura kadar!  


Şampiyonada Basamak oyununda yarışan Yılmaz Güzelocak sakatlığına rağmen ilk turda 27 sayı bularak ikinci tura yükseldiyse de, ikinci turda 29 sayı topladı ve 2 sayı farkla çeyrek final şansını yitirdi. Altın Noktada yarışan genç sporcumuz Gökhan Çelik ilk turda 14 sayı elde ederek ikinci tura çıktı. Çelik ikinci turda 8'de kalınca çeyrek final şansını yitirmiş oldu.


Geleneksel oyunlarda ilk turda veda!


Şampiyonada geleneksel oyunlarda ise sporcularımız başarılı olamadı. Teklerde yarışan Yusuf Baran ilk turda büyük bölümünde üstün götürdüğü karşılaşmada İspanyol rakibine uzatmada 10-9 kaybetti. İkinci turda Gine'li rakibi karşısında 9-5 üstünlük bulan Baran, baraj maçını yine İspanyol rakibine karşı oynadı. Sporcumuz önde götürdüğü karşılaşmayı yine son elde geri düşerek 8-7 kaybedince şampiyonadan elendi. Kombine oyununda ise Emre Abar yarıştı. Abar, ilk turda Fransız rakibine karşı 25-9, ikinci turda ise Cezayirli rakibine karşı 19-18 yenilerek elendi. Çiftlerde ise Abar - Baran ikilisi mücadele etti. İlk turda Fransız rakiplerine 13-2 yenildi ancak ikinci turda Rus rakiplerini 13-1 yenerek baraj maçına kaldı. Sporcularımız barajda ise Sırp rakiplerine karşı 13-3 kaybederek elendi.


Elveda Mimi; FIB Genel Kurulunda Bruno veda etti


Şampiyona esnasında 2 Ekim Cuma günü FİB genel kurul toplantısı da yapıldı. Toplantıda uzun yıllardır FIB (Dünya Volo Federasyonu) Başkanlığını yürüten, ülkemizde Volo'nun başlamasına önayak olan mimi lakaplı Lagier Bruno görevini bıraktı. Bruno uzun süre de CMSB (Dünya Boule Sporları Konfederasyonu) başkanlığı yapmıştı. Bu dönemde, Volo-Petank ve Raffa'nın Uluslararası Olimpiyat Kamitesince tanınmasını ve Akdeniz Oyunları ile Dünya Oyunları bünyesine girmesini sağlayarak tarihe geçti. Kongrede yönetim kurulu üyeliğine aday olan Mutlu Türkmen ise 32 ülkeden 15'inin oyunu almasına rağmen seçilemedi. Ancak yeni seçilen yönetim kurulu, Lagier Bruno ve Mutlu Türkmen'i Balkanlar, Ortadoğu ve Orta Asya sorumlusu olarak atadı. Ayrıca milli sporcumuz Yusuf Baran da FİB Eğim Kurulu üyeliğine atandı.


Çiftlerde Abar-Baran ikilisi Fransa karşısındaBruno ve yönetim kurulu son kez toplu fotoğraf verdi


 milli takım toplu halde

394855 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği