Volo Dünya Şampiyonasında Rölede 9. olduk

Volo Dünya Şampiyonasında Rölede 9. olduk

Volo Milli Takımımız 28 Ağustos - 1 Eylül tarihleri arasında Hırvatistan'ın Zagreb şehrinde yapılan 23 ve 18 yaş altı Dünya Volo Şampiyonasında mücadele etti. Kafile başkanlığını Taner Bozkuş'un yaptığı takımda, İ. Hakkı Yılmaz

Volo Milli Takımımız, 28 Ağustos - 1 Eylül tarihleri arasında Hırvatistan'ın Zagreb şehrinde yapılan 23 ve 18 yaş altı Dünya Volo Şampiyonasında mücadele etti. Kafile başkanlığını Taner Bozkuş'un yaptığı takımda, İ. Hakkı Yılmaz ise antrenör olarak görev yaptı. Volo milli takımında, 23 yaş altında Özkay Kaplan, Emre Abar ve Mikail Bekar; 18 yaş altında ise Alican Karataş, Gökhan Çelik ve İsa Saka yer aldı. Şampiyonada 16 ülkeden 90'ı aşkın sporcu yarıştı.


İlk gün kombine oyununda, şampiyonayı ikinci sırada tamamlayan İtalyan rakibine karşı mücadale veren ve müsabakayı 25-16 kaybeden Alican Karataş, topladığı 16 sayıyla önemli bir başarı kazandı. Böylelikle Karataş, ülkemiz adına uluslararası şampiyonalarda en yüksek sayıya ulaşmış oldu. İkinci turda Tunus'lu rakibi karşısında aynı tempoyu tutturamayan Karataş, müsabakayı 18-8 kaybederek elendi.


Diğer yandan teklerde yarışan İsa Saka ilk turda şampiyon olan İtalyan sporcuyla eşleşti. Bu maçı 13-1 kaybeden Saka, ikinci turda da Çin'li rakibine 13-2 yenilince şampiyonadan elenmiş oldu.


Geleneksel çiftlerde ise Gökhan Çelik - Alican Karataş çifti ilk turda Şili'li rakiplerine 13-3, ikinci turda Sırbistan'dan rakiplerine 13-1 yenilerek elendiler.  


23 yaş altında oynanan atış oyunlarının ilki olan Altın Noktada mücadele eden Özkay Kaplan ilk turda 6, ikinci turda 7 sayı toplayınca kendisinden bekleneni veremeyerek elendi. Kaplan, 16 sporcunun yarıştığı oyunu 15. sırada tamamlarken, bu oyunda Fransız sporcu finalde 24 sayı toplayarak ilk sırada yer aldı.


Basamak oyununda yarışan Emre Abar da kendinden bekleneni veremedi. Abar 17 sayı vurarak, ilk turda elendi ve ancak 13. sırada yer alabildi. Finalde 45 sayı toplamayı başaran İtalyan sporcu şampiyonluğa ulaştı.


Millilerimiz en başarılı sonucu röle oyununda elde etti. Milkail Bekar - Emra Abar ikilisi, 25 sayı toplayarak 9. sırada yer aldılar, ancak ilk 8'e giremedikleri için ikinci turda yarışma hakkı elde edemediler. Eleme turunda 56 vuran İtalyan sporcular, finali de ilk sırada tamamlayarak şampiyonluğa ulaştılar.


605226 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği