Volo Milli Takımı Bosna'da Umduğunu Bulamadı

Volo Milli Takımı Bosna'da Umduğunu Bulamadı

Volo Milli Takımı, 24-30 Eylül tarihleri arasında Bosna'nın Grude şehrinde düzenlenen Büyükler Dünya Şampiyonası'na katıldılar.

Volo Milli Takımı, 24-30 Eylül tarihleri arasında Bosna'nın Grude şehrinde düzenlenen Büyükler Dünya Şampiyonası'na katıldılar.

 

Antrenörlüğünü İsmail Hakkı Yılmaz ve Talip Arslan'ın üstlendiği Bocce Milli Takımı şu sporculardan oluştu: Yusuf BARAN (Kaptan), Mehmet KARATAŞ, Yılmaz GÜZELOCAK, Emre ABAR ve Engin ULUSOY.

 

28 ülkeden 100'ü aşkın sporcunun yarıştığı şampiyonada;

 

Tekler geleneksel oyunda yarışan Yusuf Baran, kendi grubunda Tunus'lu rakibine karşı oynadığı ikinci maçı uzatmalarda 12-9 skorla kaybederek elendi.

 Kombine oyununda yarışan Mehmet Karataş,  güçlü rakiplerine karşı başa baş mücadele çıkarmasına rağmen, Şili'ye karşı 13-15, Karadağ'a karşı 14-20 maçlarını kaybederek turnuvadan elendi.
Altın Nokta oyununda eleme turunda 19 sayıya ulaşarak barajı geçmeyi bilen Yusuf Baran, daha sonra çeyrek final mücadelesinde 12 sayıda kalınca elenmekten kurtulamadı.

Çiftli Basamak Oyununda (Röle) yarışan Emre Abar ve Engin Ulusoy ise eleme turunda 18 sayıya ulaşarak ilk 16 içerisinde yer aldılar. İkinci turda 19 sayıda kalan milli sporcularimiz ilk 8 içerisine giremediler.

 Basamak Oyununda yarışan Yılmaz Güzelocak ilk turda 21 sayı elde ederek ilk 16 içerisine girdi. Ancak ikinci turda elde ettiği 22 sayı ilk sekiz için yeterli olmadı.
Geleneksel Çiftler oyununda yarışan Yusuf Baran ve Emre Abar ilk turda çekişmeli bir maçın sonunda uzatma dakikalarında İspanya'ya 11-10 kaybettiler. Baraj maçında Hollanda'yı geçerek ilk 16'da yer alan millerimiz, çeyrek final mücadelesinde şampiyonanın en güçlü takımlarından Slovenya karşısında başarılı olamayarak elendiler.

 

Şampiyonada ev sahibi Bosna'lı sporcu Markica Dodig hem altın nokta hem de kombinede; İtalyan sporcu Carlo Ballabane hem tek hem de çiftler geleneksel oyunda şampiyonluğa ulaşıp çift altın madalya kazanarak önemli bir başarıya imza attılar.

 

Açılış Töreni

 

Kafilemiz Sarajevo'da Osmanlı Eseri Begova Camiinde

 

823061 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği