Volo ve Raffa Milli Takımları için Eskişehir'de seçmeler yapıldı

Volo ve Raffa Milli Takımları için Eskişehir'de seçmeler yapıldı

Volo ve Raffa milli takım seçmeleri Eskişehir'de yapıldı. Seçmelerde tecrübeli sporcular sonuca gitmeyi bildiler.

Volo ve Raffa milli takımlarını belirlemek üzere 12-13 Temmuz tarihlerinde Eskişehir'de seçmeler yapıldı.


Seçmeler neticesinde, Gençler Avrupa Raffa Şampiyonası (İtalya), Genç ve Ümitler Dünya Volo Şampiyonası (Hırvatistan)  ve Büyükler Avrupa Volo Şampiyonası (İtalya) gibi önemli organizasyonlarda ülkemizi temsil edecek sporcular belirlendi.


 


Raffa'da Erkekler Kazandı


Raffa gençler seçmesinde erkeklerde ilk sırayı elde eden Eray Yılmaz (Bartın) milli takıma girme hakkı elde ederken, ikinci olan Ramazan Ömeroğlu (Bursa) bayanların birincisi Merve Abar'ı (Bartın) yenerek milli takıma girme hakkı elde etti. Avrupa Gençler Raffa Şampiyonasında ülkemizi Deniz Demir (Antalya). Eray Yılmaz ve Ramazan Ömeroğlu temsil edecekler.


Raffa seçmelerinde kızlar başarılı olamadı Ümitler Volo seçmesinde Özkay Kaplan ve Emre Abar ilk iki sırayı aldı


Volo'da Geleneksel Oyunda Sürpriz Sonuç


Volo milli takım seçmeleri ise 3 ayrı kategoride yapıldı. Gençlerde geleneksel oyunda yarışan 5 sporcudan Alican Karataş (İstanbul), Gökhan Çelik (İzmir) ve İsa Saka (Samsun) başarılı olarak Dünya Şampiyonasında yarışma hakkı elde ettiler. Büyüklerde ise  16 sporcu birinci olmak için mücadele verdi. Bu mücadelede büyük bir sürpriz yaşandı ve bir çok iddialı oyuncuyu eleyen İbrahim Çidem (Eskişehir) - Ethem Kandemir (Kırıkkale) ikilisi finale yükseldi. Finalde gülen taraf İbrahim Çidem olurken, bu sporcu Raffa ve Petank'tan sonra Volo disiplininde de milli takıma seçilerek tarihi bir başarıya imza attı.


Ümitlerde Altın Nokta ve Basamak Sıralaması Aynı oldu!!!


Ümitler (23 yaş altı) seçmesi ise atış oyunlarında (Altın Nokta ve Basamak)  yapıldı. Bu oyunlarda çok ilginç bir sonuç ortaya çıktı; her iki yarışmada da ilk 4 sıralama aynı oldu! Altın Nokta ve Basamak oyunlarında ilk sırayı Özkay Kaplan (Bartın), ikinci sırayı Emre Abar (Ankara), üçüncü sırayı Mikail Bekar (Antalya) ve dördüncü sırayı Engin Ulusoy (Eskişehir) elde etti. Bu sporculardan Özkay Kaplan, Emre Abar ve Mikail Bekar ülkemizi Dünya Şampiyonasında temsil edecekler. Basamak oyununda en yüksek sayıyı elde eden Yılmaz Güzelocak (Bursa) ise ülkemizi Avrupa Şampiyonasında temsil etme hakkı elde etti.


Seçmenin tüm sonuçları için tıklayınız >>>

631716 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği