Volo'da Avrupa 5.liği

Volo'da Avrupa 5.liği

15-18 Aralık tarihlerinde Fransa'da düzenlenen Avrupa Volo Şampiyonasında 5. sırada kaldık.

15-18 Aralık tarihlerinde Fransa'nın Nice şehrinde düzenlenen Avrupa Volo Şampiyonasında 3 kategoride 5. sırada kaldık.

Şampiyonada ülkemizi Kafile Başkanı Faik Kapsız, Antrenörler Cevdet Atabey ve Özgür Arım, sporcular M. Yılmaz Duran, Mehmet Can Yakın, Ali Asker Recep ve Rüstem Hamdi temsil etti.

Teklerde mücadele eden Duran ilk turda Sırp rakibini 9-8 mağlup etti, ikinci turda bay geçen sporcumuz üçüncü turda ise Monakolu rakibini 10-6 geçerek grubunda ilk sırada yer alarak çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde Boşnak rakibi ile çekişmeli bir maç oynayan sporcumuz 13-5 mağlup olarak şampiyonayı 5. sırada tamamladı.

Çiftlerde ise Duran-Yakın ikilisi mücadele etti. Milliler ilk turda Lüksemburg'u 13-4 mağlup etmesine rağmen, ikinci turda İtalya'ya 12-2 kaybetti. Hırvatistan'la baraj maçı oynayan sporcularımız, 13-7 mağlup olunca çeyrek final şansını yitirdi.

Altın Noktada yarışan Rüstem Hamdi ilk turda sayı alamazken, ikinci turda 13 sayıda kalarak şanssız bir biçimde elendi. Basamak disiplininde yarışan Ali Asker Recep ilk turda 36 sayıya ulaşarak çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde 35 sayı kaydeden sporcumuz ilk dörde giremeyerek 5. sırada kaldı. Röle disiplininde ise Hamdi-Recep çifti ilk turda 40 sayıya ulaşarak çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde ilk dörde kalmayı başaramayan milliler şampiyonayı bu kategoride de 5.sırada tamamladı.

2476 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği