Volo'da arda arda yapılan faaliyetlerde milliler çeyrek finalde kaldı

Volo'da arda arda yapılan faaliyetlerde milliler çeyrek finalde kaldı

20-25 Eylül'de Hırvatistan'ın Rijeka kentinde yapılan Dünya Gençler ve Ümitler Volo Şampiyonası ile 27 Eylül - 2 Ekim tarihleri arasında Karadağ'ın Tivat kentinde yapılan Avrupa Volo Şampiyonasına katılan milli sporcularımız, çeyrek finale kadar yükselmel

20-25 Eylül'de Hırvatistan'ın Rijeka kentinde yapılan Dünya Gençler ve Ümitler Volo Şampiyonası ile 27 Eylül - 2 Ekim tarihleri arasında Karadağ'ın Tivat kentinde yapılan Avrupa Volo Şampiyonasına katılan milli sporcularımız, çeyrek finale kadar yükselmelerine rağmen madalya şansı bulamadı.


Rijeka'da yapılan Dünya Şampiyonasında ülkemizi ümitler kategorisinde Özkay Kaplan, İbrahim Çidem ve Faik Öztürk, gençlerde ise Rüstem Hamdi ve İsmet Resul temsil etti. Antrenör Hakkı Ünal yönetiminde yarışan milli takımda en başarılı sonucu ise Basamak oyununda ilk turda yaptığı 25/45'lik dereceyle çeyrek finale kalan Faiz Öztürk elde etti. Sporcularımız diğer kategorilerde ise baraj ve grup maçlarını geçemeyerek şampiyonadan elendi.


Diğer yandan Tivat'ta yapılan Avrupa Şampiyonasında ise ülkemizi kafile başkanı Adil Kır, antrenör Talip Arslan ve sporcular Hüseyin Tükenmez, Yusuf Baran, Yılmaz Güzelocak ve Mehmet Karataş temsil etti. Altın Noktada 2. turda elde ettiği 12 sayıyla bir üst tura çıkmayı başaran Hüseyin Tükenmez, yarı final şansını kullanamayarak elenirken, Basamak oyununda yarışan Yılmaz Güzelocak ise ilk turda elde ettiği 28/44 ile çeyrek finale kaldı. Çeyrek finalde de başarılı bir performans sergileyen milli sporcumuz 33/44'lük derecesiyle Avrupa 5.cisi oldu!


Rölede de Güzelocak - Baran çifti ilk turda kaydettikleri 33/50'lik skorla çeyrek finale kalmayı başarırken, çeyrek finalde de 38/51'e ulaşarak şampiyonayı 7. sırada tamamladı. Geleneksel oyunlarda Kombinede Yusuf Baran, çiftlerde ise Karataş - Tükenmez çifti gruplarından çıkamayarak elenirken; geleneksel teklerde ise Mehmet Karataş grubundan çıkarak büyük bir başarıya imza attı. İlk turda Hırvat rakibine yenilen Karataş, ikinci turda Bulgar, baraj maçında ise İspanyol rakibini yenerek çeyrek finale kaldı. Çeyrek finalde Sloven rakibine yenilerek madalya şansını kaçıran Karataş, şampiyonayı 5. sırada tamamlamış oldu.


Milli takım açılış töreninde


Genç ve Ümit Milli Takım

187169 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği