WDF puanı da veren Dart Türkiye Sıralaması 6. Ayağı Ankara'da yapıldı

WDF puanı da veren Dart Türkiye Sıralaması 6. Ayağı Ankara'da yapıldı

Türkiye Sıralaması 6. ayağı olan Turkish Masters'da bayanlarda Neslihan Algül, erkeklerde ise Eser Tekin birinciliğe ulaştı.

Türkiye Sıralaması 6. ayağı olan ve aynı zamanda WDF puanı veren Turkish Masters Dart Turnuvası 11-12 Nisan tarihlerinde Ankara Alkin Prestij Otel'de yapıldı. 99 erkek, 39 bayan sporcunun katıldığı turnuvada bayanlarda Neslihan Algül, erkeklerde ise Eser Tekin birinciliğe ulaştı.


Diğer yandan 11 Nisan'da yapılan gençler turnuvasına katılan sporcular ilk kez üst düzey bir performans ortaya koydular. Genç bayanlarda birinci olan Merve Doğan, büyükler kategorisinde de yarı finalde Neslihan Algül karşısında 4-3 kaybederek üçüncü sırada yer almayı başardı.


Turkish Masters'da bayanlar şampiyonluğunu, finalde Mine Aloğlu'nu 5-2 yenen Neslihan Algül kazandı.Mine Aloğlu'nun ikinci olduğu turnuvada, yarı finalde Neslihan Algül'e 4-3 yenilen Merve Doğan ile, Mine Aloğlu'ya 4-3 yenilen Işıl Olgun üçüncülüğü paylaştılar.


Turkish Masters'da dereceye giren sporcular
Erkeklerde Eser Tekin ise finalde Emre Toros'u 6-3 yenerek şampiyonluğa ulaştı. Toros'un 2. olduğu Turkish Masters'da çeyrek finalde Eser Tekin'e 5-4 yenilen Bahadır Alev ile Emre Toros'a 5-0 yenilen Fikret Dursun üçüncülüğü paylaştılar.


Turkish Masters Bayan -Erkek tüm maçlar ve sonuçları >>>
Alkın Prestige Otel'de geçtiğimiz haftasonu, Türkiye Şampiyonası'nın 6. Ayağı olan Turkish Masters'ın yanı sıra Türkiye Gençler Dart Şampiyonası müsabakaları da yapıldı.


Genç Bayanlarda ilk 3 şöyle: 
1. Merve Doğan
2. Ezgi Ayan
3. Duygu Ölmez - Sümeyra Hacıfazlıoğlu
 
Genç Erkekler ise ilk 3 şöyle:
1. Furkan Gültekin
2. Mürsel Yavuz
3. Emre Öztürk - Abdullah KarataşTurnuvanın ödül törenini müteakip bir konuşma yapan federasyon başkanı Ahmet Recep Tekcan, federasyon olarak gençlere büyük önem verdiklerinin altını çizerek, "Geçen hafta İtalya'da Dünya Bocce Şampiyonası'nda 16 yaşındaki kızımız dereceye girerek tüm dünyanın takdirini topladı. Müthiş bir sonuç aldık, tüm dünya önünde göğsümde kabardı. Şimdi bu sporcularımız Bocce branşında Akdeniz Oyunlarına katılacak ve inşallah ordan da madalya ile dönecekler" dedi. Tekcan, Dart branşında da gençlerin ortaya koydukları performansla ülkemizi temsili layık olduklarını ispatladıklarını da sözlerine ekledi.Gençler Türkiye Şampiyonasında ilk üçe giren genç erkekler

475423 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği