İzmir Konak Belediyesi Dünya Bayanlar Volo Şampiyonasına evsahipliği yapmaya hazır

İzmir Konak Belediyesi Dünya Bayanlar Volo Şampiyonasına evsahipliği yapmaya hazır

Ülkemizde Bocce branşına ilk ciddi katkıları yapan belediyelerden olan Konak Belediyesi, Dünya Bayanlar Volo Şampiyonası'na ev sahipliği yapmak için düğmeye bastı. 25-31 Ekim 2010 tarihlerinde yapılması planlanan Dünya Şampiyonası için Konak Belediyesi


Ülkemizde Bocce branşına ilk ciddi katkıları yapan belediyelerden olan Konak Belediyesi, Dünya Bayanlar Volo Şampiyonası'na ev sahipliği yapmak için düğmeye bastı. 25-31 Ekim 2010 tarihlerinde yapılması planlanan Dünya Şampiyonası için Konak Belediyesi ön plana çıktı.


Bu çerçevede Bocce Bowling Dart Federasyonu Başkanı Ahmet Recep TEKCAN'ı misafir eden Konak Belediye Başkanı Dr Hakan TARTAN, şampiyonayı İzmir'e getirmek için gerekeni yapacaklarını kaydetti.


Ziyarette federasyon başkanı Tekcan, Bocce'nin Türkiye?deki gelişimi konusunda kısa bir bilgilendirme yaparak, Bocce branşı içerisinde üç farklı oyunun olduğunu ve Volo oyununun da bu branşlardan bir tanesi olduğunu belirtti. Konak Belediyesi'nin bu branşta hem bayanlarda hem erkeklerde çok başarılı olduğunu belirterek, bu branşta İtalya?da yapılan 16. Akdeniz Oyunlarında ülkemizin kazanmış olduğu ikincilik madalyasını Konak Belediyesi sporcusu İlke KUMARTAŞLIOĞLU?nun kazandığını hatırlattı. Ziyaret esnasında hazır bulunan Konak Belediyesi ve Milli Takım Antrenörü Hüseyin TÜKENMEZ ise, ülkemizde yapılacak olan Dünya Bayanlar Volo  şampiyonasının, İzmir?de yapılmasının sporcularımıza artı motive kazandıracağını ve madalya alma şansımızın artacağını söyledi.


 

288774 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği