Adıyaman'da Bocce ve Dart ligi başladı

Adıyaman'da Bocce ve Dart ligi başladı

Adıyaman'da önemli bir ilk daha başladı. Adıyaman il temsilciliği hem Bocce hem de Dart branşında kulüpler arası ligleri başlattı. Adıyaman'da başlatılan ligler örnek nitelikte olacak ve birçok il için de model oluşturacak. Bu liglerde başarılı bir biçimd

Adıyamanda Kulüpler Arası Bay- Bayan Dart Ligi Başladı.Toplam Yedi Spor Kulübünün temsil edildiği dart ligi müsabakalarında ,takımlar  bayanlar ve erkekler kategorilerinde toplam 74 sporcu ile temsil edilmektedir.

 

12 Hafta boyunca yapılacak olan lig müsabakaları  sonunda birinci olan bayan ve erkek takımları ve ferdi dalda ilk üçe giren sporcular 01-02 Haziran 2013 tarihlerinde yapılacak olan "Türkiye Dart Şampiyonası ve (ustular) şampiyonasında" ilimizi temsil edecektir.

 

TBBDF Adıyaman İl Temsilcisi Zeynel Abidin ŞENLİK "İlimizde ilk kez düzenlediğimiz Dart Ligine olan ilgi bizleri son derece sevindirmiştir.Lig daha ilk haftadan çekişmeli geçti.12 Hafta boyunca güzel müsabakalar yapılacak ben müsakalara katılan tüm sporcularımıza başarılar diliyorum.Ayrıca bütün müsabakalarda bizlere desteğini esirgemeyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ahmet BAĞCI' ya teşekür ederiz "dedi.

 

09/03/2013 tarihinde Adıyaman Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi Bocce Oyun Alanında Adıyaman da ilk kez 7 spor kulübünün katılımıyla Kulüpler Arası (Bay-Bayan) Bocce Lig Müsabakaları yapıldı.Toplam 7 hafta boyunca devam edecek olan müsabakalar sonunda baylarda 1.olan spor kulübü ile bayanlar kategorisinde 1.olacak olan spor kulübü takımları 10-12 Mayıs 2012 tarihinde yapılacak olan"Türkiye Bocce (Volo) Şampiyonası'nda" ve 23-26 Mayıs 2013 Tarihleri arasında yapılacak olan "Türkiye Bocce(Petank) Şampiyonasında"ilimizi temsil edecektir.

 

Konu ile ilgili açıklama da bulunan TBBDF Adıyaman İl Temsilcisi Zeynel Abidin ŞENLİK; " İlimizde ilk kez 7 spor Kulübünden oluşan Bocce Ligi kuruldu.Bayanlar-Erkekler Kategorilerinde yapılacak olan müsabakalar;Petank Geleneksel(Bay-Bayan),Altın nokta(Bayan) ve Volo Basamak (Erkekler) Şeklinde oynanacaktır.İnşallah Lig sonunda dereceye giren takımlarımız Türkiye Şampiyonalarından da başarılı sonuçlar elde ederler.Amacımız Bocce yi ilimizde ve bölgemizde tanıtıp en iyi şekilde temsil etmek.Lige Katılan tüm sporcularımıza ve spor kulüplerine başarılar diliyorum."dedi.


İlk Hafta sonunda yapılan müsabakalar sonucunda;
Erkekler Kategorisinde
 1-Yeni Nesil SK
 2-Şenlik GSK
 3-Erdemir Lisesi SK
 4-Adıyamanlılar GSK
 5-Spor-Der SK
 6-Adıyaman Halk Eğitim SK
 7-Adıyaman Erkek Yetiştirme Yurdu GSK
 
 Kadınlar Kategorisinde
 1-Şenlik GSK
 2-Adıyaman Halk Eğitim SK
 3-Erdemir Lisesi
 4-Yeni Nesil SK
 5-Spor-Der SK
 6-Adıayamanlılar GSK
 

8723 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği