Ahmet Recep Tekcan ve ekibi 4 yıllık vize aldı!

Ahmet Recep Tekcan ve ekibi 4 yıllık vize aldı!

Federasyonumuzun 27 Aralık'ta yapılan genel kurulunda Ahmet Recep Tekcan ve yönetim kurulu 4 yıllığına tekrar seçildi.

Federasyonumuzun 27 Aralık'ta yapılan genel kurulunda Ahmet Recep Tekcan ve yönetim kurulu 4 yıllığına tekrar seçildi.


Ankara Alkin Prestij Otelde Düzenlenen, federasyonun birleştirilmiş 1. Mali Genel Kurulu ile 2. Olağan Seçimli Genel kuruluna, 152 genel kurul delegesinden 109'u katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından başkan vekili Dr. Mutlu Türkmen bir açılış konuşması yaparak, tek adaylı bir genel kurul olmasına rağmen çoğunluğun sağlanmasında hiç bir güçlük yaşanmadığının altını çizdi ve tüm genel kurul delegelerine gösterdikleri hassasiyetten ötürü teşekkür etti.


Dönem faaliyet raporunu başkan vekili Dr. Mutlu Türkmen sundu


Daha sonra verilen önergeye istinaden genel kurulun açık oyuna başvuran Türkmen; başkan Mevlüt Yeni, başkan yardımcısı Hilmi Ünal ve üyeler Mehmet Şahin, Hakkı Ünal, Serap Uç ve Alper Cavit Kabakçı'dan oluşan Divan Kurulunun seçimi kazandığını ilan ederek, sözü Divan başkanına bıraktı. Divanın oluşmasını müteakip, genel kurula teşekkür eden başkan Mevlüt Yeni, gündemde değişiklik talebini içeren önergeyi genel kurulun onayına sundu ve kabul edilen yeni gündem doğrultusunda genel kurula devam edildi.


Dönem faaliyet raporunu başkan vekili Mutlu Türkmen, denetleme kurulu raporunu kurul başkanı Rahmi Çınar okudu. Geçmiş dönem faaliyet ve bütçesinin ibrasının ardından, yeni dönem faaliyet ve bütçe taslağı genel kurulun oluruna sunuldu.


Ardından başkan Ahmet Recep Tekcan'ın konuşmasıyla birlikte seçim maddesine geçildi. Tekcan, konuşmasında camiayı bütünleştirmek için oldukça iyi niyetli ve yoğun bir gayret gösterdiğinin altını çizerek, ayrışmaların branşların her üçünü de ne denli olumsuz etkileyeceğinin altını çizerek, "Aramızda Merkez Danışma Kurulunun çok değerli üyeleri var. Branşların ayrılması genel kurulun yetkisinde değil. Genel kurul ancak tavsiye kararı alır. Nihai kararı veren MDK'dır" dedi. Böyle bir ayrılığın olimpik olmayan federasyon branşları için intihar olacağını kaydeden Tekcan, bu konuda camia içerisine sokulan ayrılık tohumlarının insanları olumsuz etkilediğini, ancak hiç kimseye küsüp darılmadığını ve herkesi her zaman kucaklamaya hazır olduğunu belirtti. Konuşmasının ardından Akdeniz Kupası şampiyonu Bowling milli takımı ve  Avrupa Üçüncüsü Bocce milli sporcusu Deniz Demir'e birer telefon hediye eden Tekcan, bu başarıların diğer sporcuların da önünü açacağını kaydetti. Konuşmanın sonunda, Ahmet Recep Tekcan ve federasyon faaliyetlerini anlatan kısa bir film gösterildi.


Tekcan, genel kurulda uzun bir konuşma yaptı Tekcan, oyunu kullanırken


Daha sonra seçim maddesine geçildi. 152 delegeden oluşan genel kurula katılan 109 delegenin, 98'i oy kullandı. Bu oylardan 74'ü geçerli, 4'ü geçersiz, 20'si ise boş çıktı. Böylelikle Tekcan ve listesi, tekrar 4  yıllığına federasyon yönetimine seçilmiş oldu. Gündemin seçim maddesine geçildiğinde, Gençlik Spor Genel Müdür Yardımcıları Mehmet Ali Babacan, Nuri Demirci, Sezai Bağbaşı ve Yaşar Kaptan Başaran da genel kurula katılarak oylarını kullandılar. Seçim sonuçlarının ardından Tekcan'ı kutlayan Babacan, "Çok değer verdiğimiz başkanımız, önümüzdeki 4 yıl içerisinde federasyona yeni ufuklar açacak" dedi.


Genel kurulun ardından kısa bir değerlendirme yapan başkan Ahmet Recep Tekcan, camianın bütünlüğü ve birlikteliği üstüne yaptığı tüm vurguya ve sergilenen iyi niyete rağmen, bazı kimselerin ısrarlı ayrımcılığına anlam veremedeğini ve bunu ortaya koymaktan çekinmeyenlere karşı camianın bundan böyle hoşgörü gösteremeyeceğini belirtti. Tekcan, "Biz, bir bütün olarak gücümüzü ortaya koymaya çalışırken, kişisel polemikleri ve hesapları ön plana çıkararak bu bütünlüğü bozanlara artık yönetimimiz de pirim vermeyecek' dedi.


Başkan Ahmet Recep Tekcan ve yönetim, denetim, disiplin kurulu üye listesi >>>

538647 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği