Akdeniz Oyunlarını Bocce Milli Takımımız 5 madalya ile tamamladı

Akdeniz Oyunlarını Bocce Milli Takımımız 5 madalya ile tamamladı

Akdeniz Oyunlarını Bocce Milli Takımımız 2 Gümüş, 3 Bronz olmak üzere toplamda 5 madalya ile tamamlayarak büyük takdir topladı. Böylelikle Bocce milli takımımız aldığı 5 madalya ile ülkemize en çok madalya kazandıran 5. branş oldu.

Akdeniz Oyunlarını Bocce Milli Takımımız 2 Gümüş, 3 Bronz olmak üzere toplamda 5 madalya ile tamamlayarak büyük takdir topladı.


Akdeniz Oyunlarının 6. ve son (Cuma) gününde sabah seansında 3 sporcumuz bronz madalya mücadelesi verdi. İlk olarak sahaya çıkan Caner Makara, Malta'lı rakibini ezici bir üstünlükle (12-2) mağlup ederek, bronz madalya kazandı. Daha sonra tek bayanlarda bronz mücadelesinde Rukiye Yüksel, gruplarda yenildiği Hırvat rakibi ile karşılaştı. Karşılaşmaya çok iyi başlayan Yüksel, 12-7 galip gelerek bronz madalyanın sahibi oldu.


Son madalya mücadelesini ise Sevda Keklik yaptı. Dünya rekortmeni İtalyan Pasin karşısında yarışan Sevda 27 sayıda kalınca, rakibinin final skorları üzerine çıkması sonucunda (37), bronz madalyayı kaçırarak 4.cü sırada kaldı.


Raffa teklerde erkek ve bayanlarda İtalyan sporcular San Marino'lu rakiplerini yenerek altına ulaşırken, Petank bayanlarda finalde İspanya'yı mağlup eden Tunus, erkeklerde ise büyük bir sürpriz yaparak Fransa'yı mağlup eden İtalya ilk sırada yer aldı. Basamak erkekler ve bayanlar finallerinde Sloven rakiplerini geride bırakan Fransız sporcular altın madalyaya ulaştı.


Bu arada Bocce milli takımız aldığı 5 madalya ile ülkemize en çok madalya kazandıran 5. branş oldu. Halter, Güreş, Atletizm ve Boksun ardından Bocce'de alınan 5 madalya ülkemizin genel sıralamada da daha üst sıralara çıkmasını sağladı. Bocce branşında alınan başarılardan büyük memnuniyet duyan GSGM Genel Müdürü Yunus Akgül, Bocce kafile başkanı Mutlu Türkmen'e teşekkür ederek, başarılarından dolayı sporcuları kutladı.


Diğer yandan Bocce branşında 10 dalda 16 ülke madalya mücadelesi verirken, Türkiye kazandığı 5 madalya ile İtalya ve Fransa'nın ardından 3. sırada yer aldı. 


Çift erkeklerimiz kürsüde Çift bayanlarımız kürsüde


Müsabakaların yapıldığı alanda Çim topu, Volo, Raffa ve Petank sahaları


Takımımız açılış töreni öncesinde

438728 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği