Akdeniz Oyunlarında Bayan Raffa takımımız finale kaldı, erkekler de 3.lük maçı oynayacak

Akdeniz Oyunlarında Bayan Raffa takımımız finale kaldı, erkekler de 3.lük maçı oynayacak

Akdeniz Oyunlarında bayanlarımız finale çıktı. GSGM Genel Müdürü Yunus AKGÜL, Bocce sahasına gelerek sporcularımıza destek verdi.

 

  

Akdeniz Oyunlarında bayanlarımız finale çıktı. GSGM Genel Müdürü Yunus AKGÜL, Bocce sahasına gelerek sporcularımıza destek verdi.


Akdeniz Oyunlarında 2. günde de Adriano Flacco Bocce sahalarında Türk rüzgarı esmeye devam etti. İlk gün İtalya'yı 12-0 yenen bayan milli Raffa takımımız, ikinci gün sabah seansında Karadağ'ı 12-0 yenerken, öğleden sonra güçlü rakiplerinden San Marino'yu da 12-4 yenerek, eleme turlarını 1. sırada tamamladı. Günün sonunda eleme turlarını 4. tamamlayan Hırvatistan'la tekrar karşılaşan millilerimiz bu maçı da 12-5 kazanarak finale adlarını yazdırdılar. Oyunların 3. gününde millilerimiz eleme grubunu 2. tamamlayan İtalya ile finalde karşılacak. İlk gün millilerimiz İtalya'yı 12-0 gibi net bir skorla yenmişti.


Diğer yandan erkek Raffa milli takımımız ise Hırvatistan'la oynadığı grup finalini 12-7 kazanarak grup birincisi oldu. Akşam seansında diğer grubun ikincisi İtalya ile karşılaşan milliler, bu maçı ise 12-4 kaybetti. Milliler Hırvatistan karşısında tekrar üçüncülük maçına çıkacak.


Bayanlarimiz firtina gibi esti


Erkekler gruptan 1. cikti, ancak Italya'ya maglup oldu

Diğer yandan Volo Altın Nokta'da yarışan Gökhan Çelik ikinici turda 5 sayıda kalınca çeyrek final şansını yitirerek elendi. Erkekler Basamak yarışmaları eleme turunda yarışan Yunus Emre Yeşilyurt ise eleme turunda 18 sayıda kalınca, çeyrek final umudunu yitirmiş oldu.


İkinci gün başlayan Petank müsabakalarında ise sporcularımız ilk turlarda güçlü takımlarla karşılaştı. Bayanlarımız ilk turda Tunus'a karşı 13-4, ikinci turda da Fransa'ya karşı 13-1 kaybetti. Erkeklerimiz ise ilk turda seri başı olan Tunus'a karşı 12-9 (zaman dolduğundan) kaybetti. Petank'ta sporcularımız kalan maçlarını kazanarak ilk 4'e girme şanslarını devam ettiriyorlar.

Petank'ta ilk gun seri baslari ile karsilasan milliler galip gelemedi


Bu arada Bocce branşında gelen başarılı sonuçlarla tüm ilgi takımız üzerine toplandı. GSGM Genel Müdürü Yunus Akgül ve Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar Adriano Flacco Bocce tesislerine gelerek sporcularımıza destek verdiler. Başkan vekili Mutlu Türkmen'de detaylı bilgi alan Akgül, "Bocce oyunlarda yüz akımız oldu. Sizden madalyalar bekliyoruz" dedi.   

GSGM Genel Muduru AKGUL, sporculari yalniz birakmadi


 Adriano Flacco Bocce sahalarinda Cim Topu sahalarinda da gosteri ve uygulama yapildi

441587 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği