Ali Asker Dünya 5.cisi

Ali Asker Dünya 5.cisi

10-16 Kasım tarihleri arasında Arjantin'de yapılan Dünya Volo Şampiyonası'nda en başarılı sonucu 5. olan Ali Asker Recep elde etti.

10-16 Kasım tarihleri arasında Arjantin'de yapılan Dünya Volo Şampiyonası'nda en başarılı sonucu 5. olan Ali Asker Recep elde etti. 
Dünya Volo Şampiyonası'nda Basamak disiplininde yarışan Ali Asker Recep, ilk turda 30 sayı ile ilk16'ya, ikinci turda 32 sayı elde ederek çeyrek finale yükseldi. Çeyrek final mücadelesinde 34 sayıya ulaşan sporcumuz ilk dörde kalamamasına rağmen şampiyonayı 5. sırada tamamlayarak önemli bir başarı elde etti. 

Röle disiplininde ise Ali Asker Recep-Faik Dursun Öztürk çifti yarıştı. İlk turda 34 sayı ile ilk 16'ya kalan sporcularımız, çeyrek final mücadelesinde ise 32 sayıda kalınca ilk 8 şansını kaybetti. 

Altın Noktada ise Faik Dursun Öztürk mücadele etti. İlk turda 11 sayı toplayan sporcumuz, baraj mücadelesinde ise 4 sayıda kalarak ilk 16 şansını yitirdi. 

Kombinede yarışan Muhammet Yılmaz Duran, ilk turda İtalyan rakibine 23-10, ikinci turda ise baştan sona öne götürdüğü maçta Faslı rakibine 15-13 kaybederek elendi. Tek erkekler geleneksel mücadelesinde yarışan Caner Makara ilk turda Brezilyalı rakibine 13-3, ikinci turda ise İsviçreli rakibine 13-5 kaybederek elendi. Geleneksel çiftlerde yarışan Muhammet Yılmaz Duran- Faik Dursun Öztürk ise ilk turda Tunuslu rakiplerine 13-2 yenildikten sonra ikinci turda Slovak rakiplerini 13-0 mağlup ettiler. Baraj maçında Cezayirli rakipleri karşısında 13-0 kaybeden milliler elenmekten kurtulamadı. 

Türkmen, FIB Yönetiminde

Diğer yandan 14 Kasım'da yapılan Uluslararası Volo Federasyonu (FIB) Genel Kurulu'nda 10 adayla birlikte 7 kişilik Yönetim Kurulu üyeliği için yarışan Dr. Mutlu Türkmen, delegelerin kullandığı 28 oyun tamamını alarak FIB Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. Böylelikle Türkmen, 2 dönemdir görev yaptığı Uluslararası Petank Federasyonu (FIPJP) Yönetim Kurulu üyeliğinin yanısıra ikinci bir görev üstlenmiş oldu. 

15 Kasım'da ilk toplantısını yapan FIB Yönetim Kurulu, kurul atamalarında Faik Kapsız'ı spor (teknik) kurul üyeliğine, Yusuf Baran'ı ise eğitim kurulu üyeliğine atadı. Toplantıda Türkmen, Petank ve Raffa disiplinleri ile koordinasyonun sağlanması görevini üstlendi. 

5873 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği