Çankaya İlçe Milli Eğitim bünyesinde düzenlenen Bowling projesi başladı

Çankaya İlçe Milli Eğitim bünyesinde düzenlenen Bowling projesi başladı

Federasyonumuzla Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Bowling projesi protokolü imza edildi.

Federasyonumuzla Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen Bowling projesi protokolü imza edildi.


Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen ''Gençlerimize Sporla Sahip Çıkalım'' projesi imza töreni bugün Federasyon Başkanı Ahmet Recep Tekcan, Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Vural ve Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürü Haluk Saydan?ın katılımları ile proje sponsoru olan Bilkent Rollhouse Bowling Salonu?nda gerçekleştirildi.TBBDF ve Çankaya İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Bowling sporunun geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması amacıyla 08 Aralık 2010 tarihinde başlatılan ve 09 Ocak 2011 tarihine kadar devam edecek olan turnuvada, Çankaya ilçesindeki 15 lisede öğrenim gören yaklaşık 650 öğrenci kıyasıya mücadele ediyor.Karşılıklı imzaların atılmasıyla start alan ve yaklaşık 5 hafta sürecek olan proje; ''Bir yandan bedensel gelişime hizmet etmeyi, diğer yandan da ruhsal ve toplumsal gelişime katkı sağlama'' amacını taşıyor. Başkalarıyla yarışmanın kazandıracağı deneyim ile öğrencinlerin sosyal konulara merakla eğilmesi ve bilgisini genişletmesi amaçlanıyor.İmza töreninde konuşan Federasyon Başkanı Ahmet Recep Tekcan, bu projeyle gençlere Bowlingi sevdirerek, ilerisi için Bowling milli takımı için başarılı sporcular keşfetmeyi de amaçladıklarını belirtti. Tekcan, projenin başarılı olması durumunda yeni projelerle Bowling sporunu tüm Türkiye'de yaygınlaştıracaklarını söyledi.


Projeye katılan öğrenciler keyifli dakikalar yaşıyor


Proje imza töreni Rollhouse'da yapıldı


Projede yetenekli gençler de tespit ediliyor


Haber&foto: Feyza ALDOĞAN

142827 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği