Aralık ayında Bocce ve Dart branşında 2. kademe antrenörlük kursları açılması planlanmaktadır

Aralık ayında Bocce ve Dart branşında 2. kademe antrenörlük kursları açılması planlanmaktadır..

Aralık ayında Bocce ve Dart branşlarında 2. kademe antrenörlük kursları açılması planlanmaktadır.. Herhangi bir ilde kurs açılabilmesi için en az 15 kişinin 300 TL kurs ücretini 30 Kasım 2013 tarihine kadar federasyonumuzun  TR09 0004 6000 8288 8000 1020 93 no'lu gelirler hesabına yatırarak, dekont ile birlikte hangi ilde kursa katılmak istediklerini belirten dilekçelerini tbbdf71@gmail.com adresine göndermelidirler. Kursları başarı ile tamamlayan adaylar ayrıca 100 TL belge (diploma ve kart) ücreti ödeyecektir... 

30 Kasım tarihi itibariyle 15 kişiden az talebin bulunduğu ilde kurs açılmayacak, para yatıran adayların diğer illerde açılacak kurslara katılmaları talep edilecektir. 

Kursa katılım şartları:
2. kademe kursa katılacak adaylar;
- Kursun başlangıç tarihi itirabiyle en az 1 yıl önce 1. kademe kursa katılarak başarıyla tamamlamış olmalıdır
- Son 1 yıl içerisinde, 2. kademe ve daha üst bir kademe antrenör nezaretinde çalıştığını belgelemelidir 
(Kulüp yazısı, il müdürlüğü veya federasyondan alınacak yazıda hangi antrenör nezaretinde çalıştığını belgeleyecektir) 
- En az 1 defa antrenör gelişim seminerine katılmış olmalıdır 
(Gelişim seminerine herhangi bir branşta katılan veya sporla ilgili ulusal/uluslararası bilimsel bir etkinliğe katılmış olduğunu belgeleyenler bu şartı yerine getirmiş sayılır)
- En az 1 yıl önce yükseköğretimde Bocce/Dart dersini alıp başarıyla tamamlamış olanlar, 1. kademe kursa katılmadan 2. kademe kursa katılabilecektir 
(bu durumdaki kişilerin 1. kademe belge almak için gerekli evrak ve şartları tamamlamaları gereklidir)
- En az lise ve dengi okul mezunu olmalıdır 
(Milli sporculardan mezuniyet istisnası; sadece antrenör eğitim yönetmeliği Ek 2 Madde c bendinde belirtilen (Büyükler dünya şampiyonası, ordular arası dünya şampiyonası, büyükler dünya kupası, Akdeniz oyunları, büyükler Avrupa şampiyonası ve dünya üniversiteler arası spor oyunlarında ilk üç dereceye giren sporcular birinci kademe antrenör yetiştirme kursundan muaf tutularak II. kademe antrenör yetiştirme kursuna katılabilir) madde uyarınca kursa katılabilecektir. Bunun dışında lise ve dengi okul mezunu olmayan 1. kademe antrenörler kursa alınmayacaktır. 

5686 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği