Avrupa Bocce Şampiyonasında Milli Sporcumuz Caner Makara 5.ci Oldu

Avrupa Bocce Şampiyonasında Milli Sporcumuz Caner Makara 5.ci Oldu

5-8 Ekim 2007 tarihleri arasında San Marino'da yapılan  Avrupa Bocce (Raffa) Tekler Şampiyonası'nda erkeklerde yarışan Caner Makara 5. oldu.

5-8 Ekim 2007 tarihleri arasında San Marino'da yapılan  Avrupa Bocce (Raffa) Tekler Şampiyonası'nda erkeklerde ülkemizi temsil eden Caner Makara 5. oldu.

 

KKTC ve Türk Milli takımı açılış töreninde

 

Şampiyonada ülkemizi antrenörlüğünü Erdal Buyruk'un yaptığı sporcular Caner Makara ve Deniz Demir temsil etti. Makara eleme grubunda ilk maçında Fransız rakibine karşı oynadığı maçı 7-12 kaybederken, Çek Cumhuriyeti'ne karşı oynadığı maçı 12-8 kazanarak çeyrek finale yükseldi. Çeyrek finalde şampiyonayı kazanan Dünya Şampiyonu İtalyan sporcu ile eşleşen sporcumuz, bu maçı 2-12 kaybederek derece şansını yitirdi. Sıralama maçlarında tekrar Fransız sporcu ile eşleşen sporcumuz bu maçı 12-1 kazanarak ilk 6 içerisine girdi. Son maçında KKTC'li rakibini 12-3 yenen Makara, böylelikle Avrupa beşinciliğine imza atmış oldu.  

 

Caner Makara, İtalyan Benedetti

 

Bayan sporcumuz Deniz Demir ise şanssız bir kura ile eleme grubunda turnuvanın ikinci ve üçüncülüğünü elde eden San Marino ve İsviçre'li sporcularla eşleşti. Her iki rakibine karşı da baş başa mücadele veren Demir, maçlarını kazanamayınca ilk 8 şansını yitirdi. Sıralama maçlarında Hollanda ve Çek Cumhuriyeti'nden rakiplerini aynı skorla 12-0 yenen sporcumuz, son maçında Avusturya'lı rakibine karşı 11-12 kaybederek 10. sırada yer aldı.

 

Deniz herkesin ilgisini üzerine topladı

 

Şampiyonada milli takım kafile başkanı olarak görev yapan Kazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, "Sporcularımızın elemelerde ve çeyrek finalde turnuvanın favorileri ile eşleşmeleri büyük talihsizlik oldu. Her iki sporcumuz da en azından ilk dörtte olmalıydı. Deniz'in eleme grubunda şampiyonanın en iyi iki sporcusu ile eşleşmesi ve iki sporcuya da son anda maçı vermesi bizi çok üzdü. Henüz 16 yaşında olan bu sporcumuz,  tüm Avrupa Bocce camiasının dikkatini çekmeyi başardı. Sporcularımız için en büyük sıkıntı zemin oldu. Ülkemizde standartlara uygun saha yok ve sporcularımız zemine alışıncaya kadar zaten finallerin dışında kalıyor. Kazan Belediyesi olarak bu konuda ilk adımı atıp, sporcularımız için standartlara uygun bir tesis oluşturacağız" dedi.

 

Salondan genel görünüm

 

Avrupa Federasyonu Başkanı Casarini ve KKTC başkanı Senin'le birlikte

 

Türkmen, Dünya Bocce Federasyonu başkanı Rizzoli'den tesis için destek sözü aldı

 

817100 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği