Avrupa Ümitler Petank Şampiyonası Elemeleri Kemer'de yapıldı

Avrupa Ümitler Petank Şampiyonası Elemeleri Kemer'de yapıldı

Avrupa Ümitler Petank Şampiyonası Elemeleri, 5 ülkeden gelen takımlarla yapılırken, bayan milli takım finale kalmayı başardı.

Avrupa Ümitler Petank Şampiyonası Elemeleri, 21-22 Mart 2009 tarihleri arasında Kemer'de yapıldı. Eleme müsabakalarında bayanlar grubunda Türkiye, Almanya, Fransa ve İtalya; erkekler grubunda ise Türkiye, Hollanda ve İsviçre mücadele etti.


Avrupa Ümitler Petank Şampiyonası elemeleri açılış törenine Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker, Türkiye HİS Federasyonu başkanı Prof. Dr. Erdal Zorba ve başkan vekili Metin Yaman, TBBDF başkan vekili Mutlu Türkmen, TBBDF yönetim kurulu üyesi ve Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni ve çeşitli davetliler katıldı. Törende bir konuşma yapan belediye başkanı Şeker, "Bocce sporunun Kemer'de önemli bir tabanı bulunduğunu belirterek, önümüzdeki dönem Kemer'e yakışacak bir Bocce tesisini inşa edeceğiz. Bu tesiste Dünya Şampiyonası yapmayı umuyoruz" dedi. Şeker'den sonra konuşan Mutlu Türkmen ise, Kemer'de belediye ile Bocce sporuna önemli katkılar sağlandığını belirterek, desteklerinden ötürü tüm katkı sahiplerine teşekkür etti.


Belediye başkanı konuşmasında destek sözü verdiMaçlarda,FIPJP yöneticisi Mutlu Türkmen resmi gözlemci olarak yer aldı


Eleme turnuvasının ilk gününde İlke Kumartaşlıoğlu, Özlem Özalp, Gözde Çankaya ve Meryem Savaş'tan oluşan bayan milli takımımız, güçlü Almanya karşısında takım karşılaşmasını kazanarak büyük bir sürpriz yaptı. Ancak milliler tekler ve çiftlerde aynı başarıya ulaşamayınca maçtan 2-1 yenik ayrıldı. İlk gün bir diğer maçını Fransa'ya karşı oynayan milli takım, üçlü takım ve çiftlerde varlık gösteremezken, tek bayanlarda İlke Kumartaşlıoğlu güçlü rakibi karşısında başa baş götürdüğü masabakayı 13-11 kaybetti. Böylelikle ilk gün Fransa karşısında 3-0 mağlup olan milli takım, ikinci gün yine ilk 2 maçını kaybeden İtalya karşısında 3.lük maçına çıktı. Bu karşılaşmada zorlanmadan sonruca giden milliler, 3-0'lık İtalya galibiyeti ile grupta 3. sırada yer alırken, aynı skorla Fransa'yı mağlup etmeyi başaran Almanya büyük bir başarıya imza atarak grubu ilk sırada tamamladı.


Milli takım açılış töreninde


Diğer yandan Yılmaz Duran, Erhan Tongal, Buğra Arslan ve İsmail Meşedalı'ndan oluşan erkek milli takımımız ise ilk gün sabah seansında Hollanda'ya 3-0, öğlen seansında ise İsviçre'ye 2-1 mağlup olarak 3. sırada kaldı ve finallere katılma hakkını kaybetti. Teklerde Hollanda'lı rakibine 13-12 mağlup olan Yılmaz Duran, İsviçre'li rakibini ise 13-6 yenerek dikkatleri çekmeyi başardı. Erkeklerde ikinci gün oynanan müsabakada İsviçre'yi son anda 2-1 mağlup eden Hollanda grup birinciliğini elde etti.


Bayanlar grup birincisi Almanya, Türkiye karşısında zorlandı


Erkek milli takım İsviçre'yi elinden kaçırınca final şansını yitirdi


Bu sonuçların ardından erkekler final grubuna katılma şansını yitirirken, bayanlar ise finallerde A grubunun 2.cisi ile madayla mücadelesi vermeye hak kazanmış oldu.
485858 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği