Aytaç Bocce İkinci Ligine Büyük İlgi

Aytaç Bocce İkinci Ligine Büyük İlgi

Kemer'de yapılan Aytaç İkinci Bocce Ligine 29 erkek, 21 bayan olmak üzere 50 takım katıldı. Bir çok farklı ilden yarışan takımlar, ilk 11'e girerek play-off'a kalmaya çalıştı.

9-10-11 Mart tarihlerinde Kemer Belediyesi Bocce tesisl

Kemer'de yapılan Aytaç İkinci Bocce Ligine 29 erkek, 21 bayan olmak üzere 50 takım katıldı. Bir çok farklı ilden yarışan takımlar, ilk 11'e girerek play-off'a kalmaya çalıştı.

9-10-11 Mart tarihlerinde Kemer Belediyesi Bocce tesislerinde yapılan karşılaşmalar yeni illerin de katılımıyla rengarenk geçti. Tüm takımlar play-off grubuna kalabilmek için büyük çaba sarfederken, ilk 11'e giren takımlar, birinci lige terfi etme ümitlerini korudular.


Erkeklerde Kırıkkale Takımları Zirvede


Daha önce birinci lige terfi müsabakalarında başarılı olamayarak birinci lig şansını yitiren Kırıkkale GSİM spor kulübü 3. sırada yer alarak birinci lig ümidini yeniden yeşertirken, Kırıkkale'nin yeni kulübü Kırıkkale GSK da ilk sırada yer almayı başardı. Birinci etapta göz dolduran bir diğer kulüp ise Bursa Mudanya SK oldu. Erkeklerde ikinci sırada yer alan Mudanya, bayanlarda da 3. sırada yer alarak play-off'un da iddalı ekiplerinden olacağını ortaya koydu. Turnuvanın en önemli çıkışlarından birini de ilk kez faaliyete katılan Muğla GSİM yaptı ve hem erkeklerde hem de bayanlarda ilk 11 sırada yer almayı başardı. Birinci lige terfi müsabakalarında umduğunu bulamayan Rize ve İzmir ekipleri de bayan erkek takımlarıyla ilk 11'de yer alarak göz doldurdular. Bu arada sınırda kalan ve 11'e giremeyen Kocaeli ve Yalova ekiplerinde ise büyük üzüntü yaşandı.


Kırıkkale Takımları


Antrenörler Sahada!


Turnuvada hemen hemen tüm takımlarda tecrübeli antrenörlerin de sporcu olarak sahaya çıkmaları dikkat çekti. Play-off'a kalmak için kıyasıya mücadele eden antrenörlerin birbirlerine karşı oynadıkları müsabakalarda da büyük çekişme vardı. Muğla GSİM'de Ümit Zafer Dokucu, Bursa Mudanya'da Yılmaz Güzelocak, İzimir Konak Belediyesi'nde Hüseyin Tükenmez, Rize RANİHLİ'de Handan Sümer takımlarını taşıyan isimler oldular. Erkekler Volo'da Güzelocak en yüksek sayıya (17) ulaşırken, bayanlar Volo'da ise Sümer en yüksek sayıya (12) ulaşmayı başardı. Daha bir çok takımda antrenörler sahada bizzat ter dökerek play-off şansı aradılar.  


Arslan Rekoru Kaçırdı


Müsabakalarda petank ve voloda atılan yüksek sayılar birinci lig sporcularının da daha çok çalışmaları gerektiğini ortaya koydu. Erkekler Petank'ta Ankara Saray Belediyesi sporcusu Buğra Arslan kaydettiği 25 sayı ile 26 olan Türkiye rekoruna çok yaklaştı. Arslan'ın başarılı performansı da Saray Belediyesini ilk 11'e taşıdı.


Kapsız: "Kalite ve Katılım Artıyor"


Aytaç Bocce Ligleri sekreteri Faik Kapsız, ikinci lig birinci etapta mücadele eden 50 takımın büyük bir sayı olduğuna dikkat çekerek, "Aytaç'ın sağladığı desteklerle Bocce ülkemizde her geçen gün daha da yaygınlaşıyor ve katılım çık hızlı biçimde artıyor. Bu da paralel olarak sportif başarıyı getiriyor ve her yeni gün daha iyi derecelere imza atıyoruz" dedi. Kapsız ikinci lig birinci etapta ilk 11 sıraya ulaşan takımlarla birinci ligin son 5 takımlarının katımıyla toplam 16'şar takımlı play-off grubu müsabakalarının oynanacağını ve neticesinde de birinci lige terfi eden takımların belirleneceğini kaydetti.


İlk 11'de yer alan takımlar: BAYANLAR


 ERKEKLER

BARTIN GENÇLİKSPOR


 


 


MUĞLA GSİM


 


 


 


 


 


BURSA MUDANYA


 


 


 


YALOVA ÇINARCIK


 


 


 


ANKARA SİTAL


 


 


 


 


BALIKESİR GMK


 


 


 


 


RİZE RANİHLİ


 


 


 


 


 


ANTALYA YAT YELKEN  


DİYARBAKIR 5 NİSAN İ.Ö


 


İZMİR KONAK BELEDİYE


 


BURSA GÖRÜKLE


 


 


 KIRIKKALE GSK


 


 


 


 


 


 


BURSA MUDANYA


 


 


 


 


 


KIRIKKALE GSİM


 


 


 


 


 


 


ANKARA SARAY BELEDİYESİ


BURSA AKADEMİ


 


 


 


 


 


 


İSTANBUL BAKIRKÖY


 


 


 


 


İZMİR KONAK BELEDİYE


 


 


 


AKSARAY GSİM


 


 


 


 


 


 


RİZE GSİM


 


 


 


 


 


 


 


 


MUĞLA GSİM


 


 


 


 


 


 


 


İSTANBUL DOSTLUK


 


 


 


 


   Tüm takımlar ve puanlar


alaçam Bartin bursa
canakkale çınarcık Diyarbakır
eskişehir saray izmir
kemer kocaeli muğla
rize
854337 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği