Bir İlk Daha; Federasyonumuz 2010 Avrupa Bowling Şampiyonasına Mersin'de Ev Sahipliği Yapacak

Bir İlk Daha; Federasyonumuz 2010 Avrupa Bowling Şampiyonasına Mersin'de Ev Sahipliği Yapacak

Avrupa Bowling Federasyonu, 25 Ekim - 1 Kasım 2010 tarihleri arasında yapılacak olan Avrupa Bowling Şampiyonasının Mersin'de yapılması kararı aldı.

Avrupa Bowling Federasyonu, 25 Ekim - 1 Kasım 2010 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Avrupa Bowling Şampiyonasının Mersin'de yapılması kararı aldı.


Avrupa Bowling Federasyonu (ETBF) Genel sekreterinin 1 Ekim 2008 tarihli resmi yazısında, 2010 Avrupa Şampiyonasının Mersin Rollhouse Bowling Salonunda yapılması kararının alındığı belirtildi. Bu karara göre İsrailli Roni Ashkenazi de turnuva direktörü olarak atanırken, Güney Kıbrıs Rum Kesiminden Marios Nicolaides ise teknik delege olarak atandı. Bu görevliler şampiyona öncesinde salonunun uygunluğunu denetleyerek, Avrupa Federasyonu yeterlilik belgesi verecekler.


Şampiyonanın Türkiye'ye verilmesi sürecini değerlendiren Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Anmet Recep Tekcan, Türkiye'nin son yollarda çok önemli spor organizasyonlarına ev sahipliği yaparak olimpiyat rüyasını gerçekleştirme yolunda önemli adımlar attığının altını çizerek; "Bu bağlamda federasyon olarak biz de önder konumdayız. Bocce, Petank, Bowling ve Dart branşlarında ardarda devasa turnuvalar ve şampiyonalar düzenliyoruz. Ülkemize binlerce sporcu ve idarecenin gelmesini sağlıyoruz. Avrupa Bowling Şampiyonasını da alnımızın akıyla yapacağız" dedi. Tekcan, Türkiye'nin  yaptığı başarılı organizasyonlar neticesinde öncelikli tercih edilen bir ülke haline geldiğini de sözlerine ekledi.

579736 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği