Bocce Milli takım seçmeleri 24-25 Ağustos'ta Ankara'da yapılacak

Raffa, Petank ve Volo disiplinlerinde Bocce Milli takım seçmeleri 24-25 Ağustos'ta Ankara Kazan'da yapılacaktır..

Raffa seçmeleri sadece kadınlar kategorisinde yapılacak olup, seçmeye Türkiye Şampiyonasında ilk 4 dereceye giren takımların sporcuları katılacaktır. 


Petank seçmeleri kadınlar ve erkekler kategorisinde yapılacaktır. Petank seçmelerine tekler kategorisinde ilk 16, takımlar kategorisinde ilk 8'e giren sporcular ve altın nokta disiplininde ilk 8 sırayı alan sporcular katılabilecektir. 

Volo seçmeleri kadınlar, erkekler ve gençler (18 yaş altı, 23 yaş altı) kategorilerinde olacaktır. Volo seçmelerinde SADECE Basamak ve Geleneksel Tekler maçları oynanacaktır. Geleneksel Tekler maçlarına 2012 yılında Türkiye Şampiyonalarında geleneksel oyunlarda ilk 8 dereceyi elde eden sporcular katılacaktır. Basamak seçmesine 2013 yılı Türkiye Şampiyonasında atış oyunlarında ilk 8 dereceyi elde eden sporcular katılacaktır. Bir sporcu hem geleneksel hem de basamak seçmesine katılamayacaktır. 

Seçmelere katılacak sporcuların isim listeleri, sporcuların seçmeye girecekleri kategorinin açıkça belirtildiği dilekçeler 22 Ağustos 2013 tarihine kadar faikkapsiz@gmail.com adresine bildirilmelidir. 

Seçmeler 24 Ağustos Cumartesi günü saat 9'da çekilecek kuranın ardından başlayacaktır. Kura çekiminde HAZIR bulunmayan sporcular seçmeye alınmayacaktır!     

Seçmelere sporcular kendi il müdürlükleri olanakları ile katılacak olup, Federasyonca sporculara ödeme yapılmayacaktır. 

Genel kurallar:
1- Sporcular sadece bir kategoride seçmeye katılacaktır. 
2- Türkiye Bocce Birinci Liginde ilk 6 sırada yer alan kulüp takımlarından, her seçme kategorisinde en fazla bir sporcu seçmeye katılacaktır. Sporcu seçmeye katılacağı disiplinde ligde takımını fiili temsil etmiş olmalıdır.
3- Seçmelere yurt-dışında ikamet eden sporcular Teknik Kurulun uygun kararıyla  katılabilecektir. 
4- Seçmelerde her disiplinde ilave olarak Teknik Kurulca uygun görülen en fazla 5 sporcu yarışabilecektir.   

6096 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği