Bocce'de Lig Şampiyonları Belirlendi

Bocce'de Lig Şampiyonları Belirlendi

Türkiye Birinci ve İkinci Bocce Ligleri, 30 Mart-1 Nisan tarihleri arasında Kemer'de yapılan Volo etabı ile tamamlandı.

Türkiye Birinci ve İkinci Bocce Ligleri, 30 Mart-1 Nisan tarihleri arasında Kemer'de yapılan Volo etapları ile tamamlandı. Birinci ligde şampiyonluk ipini Ankara Sital Spor göğüslerken, ikinci ligde ise mutlu sona Çorum Belediye Spor ulaştı.

16 takımın yarıştığı Birinci Ligde, Ankara Sital Spor ile Mersin Toroslar Belediyesi arasında kıyasıya bir mücadele yaşandı. Son ana kadar devam eden şampiyonluk mücadelesini, 29 puana ulaşan Sital Spor kazanırken, 28 puanda kalan Toroslar belediyesi ikinci ve 23 puanlı takımlardan Bursa Hasanağa TOKİ üçüncü, Bartın Üniversitesi ise dördüncü sırada yer aldı. Birinci ligde son dört sırada kalan İzmir Akar Spor, Adıyaman Şenlik Spor, Bursaspor ve Eskişehir Esjim ise ikinci lige düştü.

22 takımla oynanan ikinci ligde ise şampiyonluk mücadelesi 3 takım arasında geçti. Bu takımlardan 35 puana ulaşan Çorum Belediyesi Spor şampiyonluğa imza atarken, 34 puanlı takımlardan AFAD ikinci, Türkgücü Ülküspor ise üçüncü sırada yer aldı. Bu takımlarla birlikte, 27 puanla dördüncü sıraya yerleşen Kırıkkale GHSİM Spor birinci lige yükselen 4 takım oldu. İkinci ligde son 6 sırada kalan şu takımlar ise üçüncü lige düştü; Yıldırım Spor, Ankara Bocce, Demirtaş Spor, Amasya Gençlik Spor, Astaş Spor ve Mersin Toroslar Spor.

Liglerde dereceye giren kulüp ve sporcularına ödülleri Federasyon Başkanı Dr. Ahmet Recep Tekcan, Başkan Vekili Doç. Dr. Mutlu Türkmen, Asbaşkan Faik Kapsız, Teknik Kurul Üyesi Erdal Buyruk ve Antalya İl temsilcisi Yağmur Uzun tarafından takdim edildi.

Tüm sonuçlar ve sıralama 1. lig >>>

Tüm sonuçlar ve sıralama 2 lig >>>

1001 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği