Raffa'da Madalya Gelmedi

Raffa'da Madalya Gelmedi

Avrupa Erkekler Bocce (Raffa) Takımlar ve Tekler (Büyük/Ümit) Şampiyonası, 27 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında İtalya'nın Crema şehrinde yapıldı.

Avrupa Erkekler Bocce (Raffa) Takımlar ve Tekler (Büyük/Ümit) Şampiyonası, 27 Eylül - 1 Ekim tarihleri arasında İtalya'nın Crema şehrinde yapıldı.

Şampiyonada ülkemizi antrenör Erdal BUYRUK yönetimindeki, sporcular Ahmet EMEN, Yunus Emre GÜNGÖR, Erdal KANTEMİR (takım/tek) ve Semih VAR (Ümitler) temsil etti.

Milli takımımız, takım ve tekler mücadelesinde ilk turda Fransa ile eşleşti. Üçlü takımda 12-8 mağlup olan milliler, teklerde 12-9, çiftlerde ise 12-0 galip gelerek maçı 2-1 kazandı. İkinci turda Macaristanla karşılaşan milliler her üç maçı da 12-6 kazanarak, maçtan 3-0 galip ayrıldı. Üçüncü turda ise San Marino ile karşılaşan milliler, 12-8, 12-3 ve 12-6 olmak üzere üç seti de kaybederek sahadan 3-0 mağlup ayrıldı. Böylelikle hem takımlarda hem de teklerde grubunda şanssız bir biçimde averajla Fransa'nın arkasında kalan milli takım çeyrek final şansını yitirerek elenmiş oldu.

Ümitlerde yarışan Semih VAR ise, ilk turda Slovak rakibini 12-6 yendikten sonra, ikinci turda İtalyan rakibine 12-0 kaybetti. Üçüncü turda Macar rakibini 12-10 geride bırakan sporcumuz, dördüncü turda Avusturyalı rakibine 12-9 kaybetti. Sporcumuz son turda ise Çek rakibini 12-4 yenerek, grubunu ikinci sırada tamamlayarak çeyrek finale yükseldi. Ancak çeyrek finalde sürpriz bir biçimde Fransız rakibine kaybeden milli sporcumuz derece şansını yitirmiş oldu.

Türkmen, tekrar EBA yönetiminde
Avrupa Şampiyonasının son gününde ise Avrupa Bocce Birliği (EBA) Genel Kurul toplantısı yapıldı. Toplantıda 4 yıl önce EBA yönetim kurulu üyeliğine seçilmiş olan TBBDF Başkan Vekili Mutlu Türkmen ikinci kez yönetim kurulu üyeliğine seçildi. Türkmen'in ayrıca EBA Teknik Kurulunda da görev alması kararlaştırıldı.

2074 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği