Bocce'de Madalyayla Başladık

Bocce'de Madalyayla Başladık

4-6 Eylül tarihleri arasında İsviçre'nin Zürih şehrinde yapılan Avrupa Gençler Raffa Şampyionası'nda milli takımımız bronz madalya kazandı.

4-6 Eylül tarihleri arasında İsviçre'nin Zürih şehrinde yapılan Avrupa Gençler Raffa Şampiyonası'nda milli takımımız bronz madalya kazandı.

Alper Cavit Kabakçı yönetiminde Hakan Atalay, Ufuk Kiliç ve Alper Gültepe'den oluşan genç milli takım şampiyonada çekişmeli maçlar oynadı. Elemelerde Slovakya'yı 2-1, Rusya ve Polonya'yı 3-0 mağlup eden milliler, İsviçre ve İtalya'ya ise 3-0 kaybetti. Bronz madalya mücadelesinde ikinci kez Slovakya ile karşılaşan milliler zorlu geçen çiftler maçının ardından tekler maçlarını kolaylıkla kazanarak maçı 3-0 galip tamamladı ve bronz madalyanın sahibi oldu.

Şampiyonada tekler kategorisinde ülkemizi temsil eden Hakan Atalay ise elemelerde Slovak, Rus, Polonyalı ve Alman rakiplerini mağlup ederken, İtalyan, İsviçreli ve San Marinolu rakiplerine ise kaybetti. Çeyrek finalde ikinci kez Slovak rakibi ile karşılaşan sporcumuz rövanşta başarılı olamayarak madalya şansını da yitirdi.

Türkmen: "Madalya ile başladık"
Şampiyona ile ilgili sonuçları değerlendiren Federasyon Başkan Vekili Dr. Mutlu Türkmen, "Sezonun ilk faaliyetinde madalya ile başlamak bizim için önemli. Önümüzdeki günlerde yoğun bir uluslararası faaliyet takvimimiz olacak ve bu sonuç tüm sporcularımız için önemli bir moral kaynağı olacak" dedi. Türkmen, ayrıca Eylül ayının sonunda Mersin'de yapılacak olan Avrupa Kadınlar Petank Şampyionası'nın da önemine dikkat çekerek, "Ev sahibi olduğumuz bu faaliyette de madalya kazanmayı çok istiyoruz" dedi.

4198 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği