Bocce'de Müthiş Final

Bocce'de Müthiş Final

Bocce'de 1. lig ve 2. lig final etabı Mersin'de yapıldı. 2. ligde şampiyon belli olurken, 1. ligde ise play off'ta yarışacak takımlar belirlendi.

Bocce'de 1. lig ve 2. lig final etabı Mersin'de yapıldı. 2. ligde şampiyon belli olurken, 1. ligde ise play off'ta yarışacak takımlar belirlendi.

Türkiye Bocce 1. ligi ve 2. ligi final etabı, 7-9 Mart tarihleri arasında Mersin Toroslar Bocce Salonu'nda oynandı. Final müsabakaları, Petank ve Volo disiplinlerinde gerçekleştirildi. Müsabakaların ardından 2. lig sıralaması belirlenirken, 1. ligde ise şampiyonluk yarışı için play-off oynayacak 6 takım belirlendi.

22 takımın yarıştığı ikinci ligde, Ankara Sital spor ile İzmir Bocce spor arasında müthiş bir şampiyonluk yarışı yaşandı. Tüm disiplinlere göre eşit (61) puan toplayarak ligi en üst sırada tamamlayan takımlar arasında sonucu ise Volo disiplinindeki sıralama belirledi. Buna göre Sital spor rakibini geride bırakarak şampiyonluk kupasını elde etti. Ligin üçüncülüğünü ise 59 puana ulaşan Ankara Büyükşehir Belediye spor elde etti. Bu 3 takımın yanı sıra ligi 57 puanla tamamlayan Aydın Astaş spor, 53 ve 50 puanla tamamlayan iki Eskişehir takımı Tepebaşı Belediye spor ve Eskişehir Gençlik spor birinci lige yükselmek için mücadele etme hakkı kazandı. Ligde son 4 sırada kalan Bursa Osmangazi Belediye spor, Tunceli Gençlik spor, Rize Rahinli spor ve Ankara Gölbaşı Belediye spor ise 3. lige düştü. 2. ligde mücadele eden diğer 12 takım ise 2. ligdeki yerlerini korumuş oldu.

16 takımın yarıştığı birinci ligde ise ilk 6'ya girerek play-off oynamak ve şampiyonluk iddiasını sürdürmek için takımlar büyük bir mücadele ortaya koydu. 44 puanlı 2 Bursa takımı Hasanağa TOKİ Spor ile Çekirge spor ilk iki sırayı paylaşırken, 41 puanla Bartın Üniversitesi üçüncü, 37 puanla Kazan Belediye spor dördüncü sırada yer aldı. 29 puanlı Konak Belediye spor ve 28 puanlı Türkgücü Ülkü spor ise play-off'a katılma hakkı kazanan diğer takımlar oldu. Bu takımların hemen altında kalan 27 puanlı Esjim ve Gençlerbirliği, 26 puanlı Bursaspor, 24 puanlı Kemer Yat Yelken spor, 17 puanlı Eskişehir Esspor, 16 puanlı Bolu Belediye spor ise 1. ligdeki yerlerini korumuş oldu. Ligi son 4 sırada tamamlayan; 15 puanlı Kırıkkale Gençlik spor, 14 puanlı Ankara Bocce spor, 11 puanlı Yeni Kemer spor ve 8 puanlı Bartın Köksal Toptan Lisesi spor ise play-out grubunda 2. ligin ilk 6 takımı ile birlikte mücadele edecek ve 1. ligde kalmak için yarışacak.

1. ligin şampiyonluk mücadelesi olacak play-off müsabakaları ve 1. ligden düşeceklerle 1. lige yükselecek takımları belirleyecek play-out müsabakaları ise 27-29 Mart tarihlerinde Ankara Kazan Bocce Salonu'nda oynanacak.

Ahmet Musa'dan müthiş rekor

1. ligde Petank Altın Nokta mücadelesinde yarışan Ahmet Musa, 48 puana ulaşarak kendisine ait olan Türkiye rekorunu tekrar kırdı. Diğer yandan 2. ligde mücadele eden İbrahim Çidem de Altın Nokta oyununda 40 puan toplayarak dikkatleri çekmeyi başardı.

1. lig tüm sonuçlar ve sıralama >>>

2. lig tüm sonuçlar ve sıralama >>>


5952 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği