Bocce'de 3. Lig Tamamlandı

Bocce'de 3. Lig Tamamlandı

3-5 Şubat tarihleri arasında Kırıkkale'de yapılan Türkiye 3. Bocce Ligi'nde Gençlerbirliği'ni geride bırakan Bursaspor şampiyonluğa ulaştı. Ligin ilk 8 sırasındaki kulüpler 2. ligde yarışma hakkı elde etti.

3-5 Şubat tarihleri arasında Kırıkkale'de yapılan Türkiye 3. Bocce Ligi'nde Gençlerbirliği'ni geride bırakan Bursaspor şampiyonluğa ulaştı.
Ligin ilk 8 sırasındaki kulüpler 2. ligde yarışma hakkı elde etti.

 

 

 

 

29 takımın mücadele ettiği 3. ligde ilk sekize girerek 2. ligde yarışma hakkı elde eden takımlar şunlar oldu;

1- Bursaspor (86 puan)

2- Gençlerbirliği (80 puan)

3- Eskişehir Esspor (69 puan)

4- Kırıkkale Dinamikspor (66 puan)

5- Antalya Yeni Kemerspor (65 puan)

6- Manisa İl Özel İdarespor (62 puan)

7- Tunceli Gençlikspor (57 puan)

8- İstanbul Mehmet Baydar Lisesi Spor (54 puan)

 

3. lig sonucunda yapılan ödül töreninde dereceye giren takımlara ve sporculara ödülleri Kırıkkale Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Mehmet Erkinay, Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkan Vekili Dr. Mutlu Türkmen ve yönetim kurulu üyesi Faik Kapsız tarafından takdim edildi.

 

Lige katılımın zor hava koşullarına rağmen oldukça tatmin edici düzeyde olduğunun altını çizen Federasyon Başkan Vekili Dr. Mutlu Türkmen, "Hava koşulları katılımı olumsuz etkilese de çok sayıda takım üçüncü ligde ter döktü. Bocce'nin her geçen gün kurumsal temelleri daha da sağlamlaşıyor" dedi. Türkmen, özellikle Gençlerbirliği ve Bursaspor gibi önemli kulüplerin de Bocce branşı açmasının önemine işaret ederek, "Kurumsal olarak güçlü temellere sahip kulüplerin Bocce'ye katılması sporumuzun imajı ve geleceği açısından büyük bir değere sahip" diyerek sözlerini tamamladı.

 

Tüm sonuçlar için tıklayınız >>>

 

 

 

kk

5904 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği