Bocce'de Gençlerin Başarısı

Bocce'de Gençlerin Başarısı

9-11 Kasım 2012 tarihlerinde Kemer'de yapılan Uluslararası Bocce Turnuvasında genç sporculardan oluşan milli takımlarımız başarılı bir sınav verdi.

9-11 Kasım 2012 tarihlerinde Kemer'de yapılan Uluslararası Bocce Turnuvasında genç sporculardan oluşan milli takımlarımız başarılı bir sınav verdi.


 


Türkiye'nin yanısıra, Letonya, Rusya, Bulgaristan, Libya, Lübnan ve Moğalistan'ın da katıldığı turnuvada Petank, Raffa ve Volo disiplinlerinde yarışmalar düzenlendi. Ülkemizi genç sporcuların temsil etttiği yarışmalarda, sporcularımız 1 altın, 2 gümüş ve 3 bronz olmak üzere toplam 6 madalya elde ederken, yapılan açık Petank turnuvasında da Türk sporcular üçlü takımlarda bronz madalya kazandı ve çiftlerde ise kürsünün üç basamağında da Türk sporcular yer aldı.


 


Turnuvada Volo disiplininde milli sporcularımız kürsüye ambargo koydu. Çiftler geleneksel turnuvasında Emine Dursun - Gözde Özgün altın, Onurcan Aydın-Ceren Zincir gümüş ve Şaban Taşkın-Adem Keskin ise bronz madalya elde etti. Bu disiplinde Letonya 4. olurken Bulgaristan, Libya ve Lübnan takımları ise dereceye giremedi.


 


Raffa disiplininde finalde Bulgaristan'ı 12-3 mağlup eden Rusya ilk sırada yer alırken, Moğalistan'ı 12-0 mağlup eden Türk milli takımı (Atahan Kutucularoğlu, Serhat Buyruk, Lival Koyun, Seda Beydilli) ise üçüncülük elde etti. 


 


Petank disiplininde milli takımlar arasında oynanan üçlü takımlar turnuvasında finalde Lübnan'a kaybeden Türk milli takımı (Cansu Büşra Aydoğan, Pembe Yılmaztürk, Senih Demirgil) gümüş madalya alırken, diğer Türk takımı (Betül Uğurgöl, Kürşat Kurtaran, Kerim Aydın)ise bronz madalya elde etmeyi başardı.


 


Petank disiplininde düzenlenen açık turnuvalarda üçlü takımlarda Türk sporcular (Birkan Tülek, Yılmaz Duran, Buğra Arslan) bronz madalya kazanırken, çiftlerde ise kürsüde sadece Türk sporcular yer aldı. Çiftlerde turnuvanın şampiyonu Birkan Tülek-Yılmaz Duran oldu.


 


Turnuvada dereceye giren sporculara ödülleri TBBDF Başkanı Dr. Ahmet Recep Tekcan, Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Akdeniz Bocce Birliği Başkanı Dr. Mutlu Türkmen ve diğer yöneticiler tarafından takdim edildi.


 


Turnuvada oynanan milli takım maçları ve sonuçları >>>


      


     


 


Uluslararası Bocce Antrenör ve Hakem gelişim semineri yapıldı


 


Bu arada Uluslararası turnuva öncesinde, 7-9 Kasım 2012 tarihleri arasında ise Uluslararası Antrenör ve Hakem gelişim semineri yapıldı. Seminere yüzü aşkın yerli ve yabancı antrenör ve hakem katıldı. Seminerde Uluslararası Volo Federasyonu Spor Kurulu Başkanı Henri Escallier, kurul üyesi Mohammed Yacine Kafi ve teknik kurul üyesi Guy Hanin eğitmen olarak görev aldı. Semineri başarıyla tamamlayan katılımcılara ise sertifika verildi.  


 


6522 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği