Bocce'de bir ilk; Milli sporcumuz Bora Kaya öğretmenliğe atandı

Bocce branşında önemli bir ilk daha yaşandı. Geçen yıl yürürlüğe giren milli sporcuların sınavsız atanması ile ilgili yönetmelik çerçevesinde, Beden Eğitimi Öğretmeni olarak atanmak üzere müracaatta bulunan milli sporcumuz Bora Kaya'nın ataması Milli Eğit

Bocce branşında önemli bir ilk daha yaşandı. Geçen yıl yürürlüğe giren milli sporcuların sınavsız atanması ile ilgili yönetmelik çerçevesinde, Beden Eğitimi Öğretmeni olarak atanmak üzere müracaatta bulunan milli sporcumuz Bora Kaya'nın ataması Milli Eğitim Bakanlığınca yapıldı.


İlgili yönetmelik gereğince Avrupa - Dünya Şampiyonalarında ilk 3 derece elde eden veya takım sporlarında en az 10 kere milli olan sporcuların devlet memurluğuna ataması sınavsız olarak yapılıyor. Ataması yapılan belirli sayıda sporcunun arasında Bocce branşında ülkemizi uzun yıllar temsil eden Bora Kaya da bulunuyor. Milli sporcular atamalarının ardından tercih ettikleri ile de tayin edilme hakkı kazanacaklar.


Konuyu değerlendiren federasyon başkanımız Ahmet Recep Tekcan, atamanın güzel bir örnek oluşturduğunu belirterek, "Bir çok olimpik spor branşında atama gerçekleşmezken, milli sporcumuzun atamasının yapılması bizi onurlandırdı. Yıllarca sınav kazanamayan sporcular için çok güzel bir örnek oldu" dedi.

605690 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği