Bocce'de Şampiyon Bartın Üniversitesi

Bocce'de Şampiyon Bartın Üniversitesi

Türkiye Bocce Liglerinin son etabı olan play-off ve play-out mücadelesi 22-24 Nisan tarihleri arasında Ankara Kazan Bocce salonunda yapıldı.

Türkiye Bocce Liglerinin son etabı olan play-off ve play-out mücadelesi; 22-24 Nisan tarihleri arasında Ankara Kazan Bocce salonunda yapıldı.

Birinci ligi ilk 6 sırada tamamlayarak play-off mücadelesinde yer almaya hak kazanan takımlar şampiyonluk için ter döktü. Bu takımlardan Gençlerbirliği ve Hasanağa TOKİ takımları ön eleme maçları sonucunda elenerek şampiyonluk şansını yitirirken, final dörtlüsüne kalan Çekirgespor, Bartın Üniversitesi, Kazan Belediyesi ve Toroslar Belediyesi arasında müthiş bir çekişme yaşandı. Final dörtlüsünde Çekirgespor'u mağlup eden Bartın Üniversitesi ile Kazan Belediyesi'ni mağlup eden Toroslar Belediyesi şampiyonluk mücadelesine çıktı. Bu mücadelede rakibine Volo ve Raffa disiplinlerinde üstünlük sağlayan Bartın Üniversitesi Spor Kulübü şampiyonluğa ismini yazdırdı. Diğer yandan Çekirgespor'u mağlup etmeyi başaran Kazan Belediyesi ise Toroslar Belediyesi ile ikincilik mücadelesine çıkmaya hak kazandı. Volo disiplininde rakibine üstünlük sağlayan Kazan Belediyesi, Petank mücadelesinde mağlup olunca, ikinciyi Raffa maçı tayin etti. Bu maçta Toroslar Belediyesi'ne 11-9 üstünlük sağlayan Kazan Belediyesi birinci ligi ikinci sırada tamamlarken, Toroslar Belediyesi ise üçüncülükle yetinmek zorunda kaldı. Geçen sezonun şampiyon ekibi Çekirgespor ise dördüncü sırada kaldı. Gençlerbirliği ve Hasanağa TOKİ ise ligi 5. ve 6. sırada tamamlamış oldu.

Birinci ligde dereceye giren kulüplere ve sporcularına ödülleri Başkan Vekili Doç. Dr. Mutlu TÜRKMEN, Bocce Asbaşkanı Faik Kapsız ve Bosna Hersek Taekwondo Federasyonu Başkanı Ahmet Dilek tarafından verildi.

Play-off'taki tüm sonuçlar için tıklayınız >>>

Diğer yandan birinci lige yükselme veya birinci ligde kalma mücadelesi olan play-out grubunda ise 10 takım yarıştı. Bu takımlardan Van Tuşba, Yıldırım Belediyesi, İzmir Bocce ve Türkgücü kulüpleri başarılı olarak takip eden sezonda birinci ligde yer alma hakkı elde etti. Diğer yandan Aydın Astaş, Ankara Bocce ve Kemer Belediyesi Yat Yelken ise ikinci lige düşmüş oldu.

Play-out'taki tüm sonuçlar için tıklayınız >>>3193 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği