Bol D'orda Gurbetçi Sporcumuzun Başarısı

Bol D'orda Gurbetçi Sporcumuzun Başarısı

23-24 Şubat'ta Cenevre'de yapılan 34. Uluslararası Bol D'or Petank Turnuvasında, gurbetçi sporcumuz Mustafa Yılmaz'ın takımı 3. sırada yer aldı. Efsane oyuncu Foyot'nun takımı turnuvada 23 maçta 23 galibiyetle 69 puana ulaşıp şampiyon oldu.

23-24 Şubat'ta Cenevre'de yapılan 34. Uluslararası Bol D'or Petank Turnuvasında, gurbetçi sporcumuz Mustafa Yılmaz'ın takımı 3. sırada yer alarak önemli bir başarıya imza attı.


Turnuvadan genel görünüm


Fransa A Milli takımı, Fransa Ümit Milli Takımı, Fransa Karması, Dünya Şampiyonları Karması, Avrupa Şampiyonları Karması, Dünya Şampiyonu Belçika Milli Takımı, Efsane oyuncu Marco Foyot'unun takımı, Hollanda, İsviçre, Almanya milli takımları ve Fransa'nın önde gelen bölgelerini temsil eden 24 takımın yer aldığı Bol D'or turnuvasında; 24 takım 24 saat boyunca kesintisiz tek devre lig sistemiyle birbirleriyle mücadele ettiler. Mücadeleyi Marco Foyot'unun takımı kayıpsız tamamlayarak turnuva şampiyonluğuna ulaştı. Efsane oyuncu Foyot ve Fransızların genç yeteneği Rocher turnuvaya damgalarını vurarak, 23 galibiyetle 69 puana ulaşıp şampiyon oldular.


Efsane oyuncu Foyot'unun kendi kulübü şampiyon oldu  Marco Foyot


Turnuvada Fransa A Milli takımı 23 maçtan 20'sini kazanarak, turnuvayı ikinci tamamlarken, 17'şer maç kazanan Belçika Milli Takımı ve Mustafa Yılmaz'ın da yer aldığı Fransız Ain Takımı 3. sırada yer aldılar. Takımının önemli ismi olan Mustafa Yılmaz'a,  R. Boisnault, N. Koch ve E. Zanon eşlik ettiler. Yorucu rallide 3. olan Ain takımı, bir çok önemli takımı da geride bırakmış oldu. Turnuvada İsviçre Milli takımı 13., Hollanda Milli Takımı 17. ve Almanya Milli takımı ise 22. sırada yer alabildiler.


Ain Takımında sağdan ikinci Mustafa Yılmaz


Mustafa, en büyük hayalinin; önceki yıllarda Bol D'orda şampiyonluk yaşamış bir başka gurbetçi sporcumuz Dilaver Asır ile birlikte oynayarak, bu turnuvada Türkiye'yi temsilen yarışmak olduğunu belirtti. Bir önceki hafta yapılan bayanlar turnuvasında da, ülkemizi temsilen Mustafa Yılmaz'ın annesi Akife Ercelep, kardeşleri Semra ve Sıla Yılmaz başarıyla turnuvada mücadele etmişlerdi.   


 

738265 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği