Bowling Akdeniz kupası başladı...

Bowling Akdeniz kupası başladı...

Avrupa Bowling Federasyonu ve Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu tarafından düzenlenen "10. Uluslararası Akdeniz Bowling Kupası" Mersin'de başladı. 11 ülkeden 69 sporcuyla rekor bir katılımın yaşandığı şampiyona, 4 gün sürecek.

Avrupa Bowling Federasyonu ve Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu tarafından düzenlenen "10. Uluslararası Akdeniz Bowling Kupası" Mersin'de başladı. 11 ülkeden 69 sporcuyla rekor bir katılımın yaşandığı şampiyona, 4 gün sürecek.


Federasyon Başkanı TEKCAN


Türkiye'nin 2. kez ev sahipliği yaptığı müsabakalar Mersin Rollhouse'de yapılıyor. Türkiye, Cebelitarık, Fas, Fransa, İsrail, İtalya, Güney Kıbrıs, Malta, San Marino, Yunanistan ve İspanya'dan 2 bay 2 bayandan oluşan takımların katıldığı müsabakalara 11 ülkeden 69 sporcunun katıldığı bildirildi. Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu'nun ev sahipliğinde gerçekleşen ve 4 gün sürecek olan 10. Uluslararası Akdeniz Bowling Kupası'na, Avrupa Bowling Federasyonu Başkanı Addie Ophelders ve yönetim kurulu üyesi Roni Ashkenazi de katıldı. Seremoniyle başlayan müsabakaların açılışında konuşan Mersin Valisi Hüseyin Aksoy, 10. Uluslarası Akdeniz Bowling Kupası'na ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, "Mersin, Akdeniz'e 321 kilometre kıyı uzunluğu olan Türkiye'nin 8. büyük ili. Birçok alanda öne çıkan özellikleri var. Bunlar da önümüzdeki süreçte farklı anlamlarda daha iyi noktaya gelecek. Mersin, sportif alanlarda da birçok ulusal ve uluslararası faaliyetlere ev sahipliği yapıyor. Geçtiğimiz yıllarda Mersin'de bir çok faaliyetler yapıldı. Bu yıl da Açık Deniz Yüzme Yarışmaları, ekim ayı içinde Kızkalesi beldesinde gerçekleştirilecek. Önümüzdeki yıl Bayanlar Hentbol Müsabakaları'na ev sahipliğini yine Mersin yapacak. En önemlisi, önümüzdeki süreçte hazırlandığımız 2013 Akdeniz Oyunları'na ev sahibi olmak için 3 aday kentten biriyiz. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Temennimiz buna ev sahipliği yapmaktır" dedi.


Açılış Töreni


Aksoy, bu tür sportif müsabakaların özellikle dostluk, kardeşlik ve insanların birbirini tanımasına katkı sağladığını da belirterek, organizasyonuna katkı sunanlara teşekkür etti.
Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkanı Ahmet Recep Tekcan ise, Türkiye'de bowlingin yeni bir spor dalı olduğunu ifade ederek, federasyonun da ilk olarak 2006 yılında özerkliğini kazanarak faaliyete geçtiğini söyledi. Türkiye'de 127'nin üzerinde bowling salonu bulunduğunu dile getiren Tekcan, bunlardan spor salonu olarak kullanılanların sayısının 40 civarında olduğunu ve bowlingin Türkiye'de yeni, ancak yıldızı her geçen yükselen bir spor dalı olduğunu belirtti.
10. Uluslararası Akdeniz Bowling Kupası'na rekor bir katılım sağlandığını belirten Tekcan, "Geçen yıl San Marino'da 9 ülke vardı. Türkiye orada takım halinde 3. oldu. Ondan önce İtalya'da tek erkeklerde yine 3. olmuştuk. İnşallah biz başarımızı ve bu yükselen trendimizi buraya yansıtmak istiyoruz. Burada da birinciliği hedefledik. İnşallah şampiyon olacağız. Ama tabi çok güçlü ülkeler var. Biz başarılı olacağımıza inanıyoruz" diye konuştu.
Avrupa Bowling Federasyonu Başkanı Addie Ophelders da, Mersin'deki bu şampiyonaya katılmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Turnuvanın 10. yılını doldurmasından dolayı, aynı zamanda bu şampiyonanın 10. yıl kutlaması olacağını belirten Ophelders, bu güzel organizasyondan dolayı Türkiye'ye teşekkür etti.


Isınma Turları
29 Martta başlayacak olan müsabakalar, 31 Mart Cumartesi günü yapılacak olan final karşılaşmaları ve ödül töreniyle sona erecek.
Şampiyonaya katılanlar, seremoninin ardından Mersin'deki turistik ve tarihi yerleri gezdi.

853865 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği