Bowling Milli Takımımız Avrupa Tekler Şampiyonasında ter döktü

Bowling Milli Takımımız Avrupa Tekler Şampiyonasında ter döktü

Almanya'nın Duisburg şehrinde yapılan Avrupa Tekler Şampiyonasında ülkemizi Ebru Özoğluuntur ve Mithat Şiveliol temsil etti.

20-25 Ekim tarihleri arasında Almanya'nın Duisburg şehrinde yapılan Avrupa Bowling Tekler Şampiyonasında, ülkemizi Ebru Özoğluuntur ve Mithat Şiveliol temsil etti.


Şampiyonada başarılı bir perfomans ortaya koyan bayan sporcumuz Ebru Özoğluuntur, 24 oyun sonunda şampiyonayı 193,38 ortalamayla tamamlayarak, 39 sporcu arasında 15. sırada yer almayı başardı.


Erkeklerde yarışan milli sporcumuz Mithat Şiveliol ise, hafif sakatlık geçirdiği şampiyonada, 24 oyun sonunda 190,25 ortalamada kalarak, şampiyonayı 27. sırada tamamladı.


Şampiyonada finalde Finladiya'lı rakibi Krista Pollanen'i yenen İngiliz Zara Glover bayanlar şampiyonu olurken; erkeklerde ise finalde Norveç'li Roger Olsen'i mağlup eden Avusturya'lı Thomas Gross şampiyon oldu.


Milli takım antrenörü Recep Çınar, Avrupa'nın 40 ülkesinden gelen birbirinden kaliteli sporcular arasında başarıyla yarışan milli sporcularımızı kutlayarak; "Ebru, elde ettiği derece ile kalitesini ortaya koydu. Mithat ise sakatlık nedeniyle gerçek başarısını sergileme fırsatı bulamadı. Bizim için önemli bir deneyim oldu" dedi.


Bayanlar sonuçları >>>
Erkekler sonuçları >>>


Milli sporcumuz Mithat Şiveliol atış esnasında

573839 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği