Bowling'de Avrupa Sınavları

Bowling'de Avrupa Sınavları

Bowling Kadın ve Erkek milli takımlarımız, Avrupa Bowling Şampiyonalarında yarıştı.

18-29 Ağustos tarihlerinde Brüksel'de yapılan Avrupa Erkekler Bowling Şampiyonasında ülkemizi Recep Çınar yönetimindeki Celalettin Çakır, Emre Kuru, Fırat Coşkun, Habib Doğan, Taygun Erkeskin ve Tolga Şişmanoğullar'dan oluşan milli takım temsil etti.

Şampiyonada teklerde müthiş bir performans sergileyen Tolga Şişmanoğullar 24. sırada yer alırken, Taygun Erkeskin 97., Habib Doğan 127., Fırat Coşkun 147., Celalettin Çakır 197. ve Emre Kumru ise 216. sırada yer aldı. Çiftlerde ise Coşkun-Doğan 65., Şişmanoğullar-Erkeskin 81. ve Çakır-Kumru ise 104. sırada yer aldı. Üçlerde Şişmanoğullar-Erkeskin-Doğan 58. ve Çakır-Coşkun-Kumru ise 61. sırada yer aldı.

Takımlar yarışmasında 36 takıma karşı mücadele eden milli takımımız 25. sırada yer aldı.

Kadınlar Avrupa Şampiyonası Viyana'da yapıldı

Diğer yandan Kadınlar Avrupa Şampiyonası ise 9-18 Haziran tarihleri arasında Viyana'da yapıldı. Şampiyonada ülkemizi Recep Çınar yönetimindeki Pırıl Aşar, Gökçe Çınar, Hicran Erol, Ezgi Gümüş, Adile Michajlow ve Elhan Sevgi Binici'den oluşan milli takım temsil etti.

Şampiyonada teklerde Ezgi Gümüş 71., Gökçe Çınar 74., Hicran Erol 92., Elhan Sevgi Binici 108., Adile Michajlow 109. ve Pırıl Aşar ise 127. sırada yer aldı. Çiftlerde Çınar-Michajlow 31, Erol-Aşar 52. ve Gümüş-Binici ise 64. sırada yer aldı. Üçlerde ise Gümüş-Çınar-Michajlow 31. ve Binici-Aşar-Erol ise 32. sırada yer aldı.

Takımlar yarışmasında ise 20 takıma karşı mücadele eden milli takımımız şampiyonayı 16. sırada tamamladı.

2754 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği