Cezaevleri Personeline Yönelik Yaygın Dart Eğitim Kursları Başladı

Cezaevleri Personeline Yönelik Yaygın Dart Eğitim Kursları Başladı

Federasyonumuz ile Ceza ve Tevkifleri Genel Müdürlüğü arasında yapılan anlaşma gereğince Cezaevleri personeline yönelik yaygın Dart eğitim programları başladı.

Federasyonumuz ile Ceza ve Tevkifleri Genel Müdürlüğü arasında yapılan anlaşma gereğince Cezaevleri personeline yönelik yaygın Dart eğitim kursları başladı.


Bu çerçevede yapılan programa göre; 4-10 Mart tarihleri arasında İstanbul'da, 8-14 Mart  ve 8-14 Nisan tarihleri arasında Kahramanmaraş'ta ve 25-31 Mart tarihleri arasında ise Erzurum'da Antrenör Yetiştirme Kursları yapılacak. Bu kursların ilk ikisine katılan adaylar ayrıca Hakem Yetiştirme Eğitimine tabi tutulacaklar.


 


Proje kapsamında ilk kursa 74 personel katıldı


Programda yer alan ilk kurs 4-10 Mart tarihleri arasında İstanbul'da yapıldı. İstanbul'da yapılan 1. Kademe Dart Antrenör ve Aday Hakem Yetiştirme kursuna Adalet Bakanlığının 74 personeli katıldı. 7 gün süreli kursun ilk 4 gününde öğretim görevlileri Taner Bozkuş ve Yrd. Doç. Dr. Çetin Yaman tarafından kursiyerlere yoğun bir biçimde temel spor eğitimi dersleri verildi.


Kursun ikinci bölümünde ise Dart Merkez Hakem Komitesi Başkanı Ayhan Ölmezoğlu Oyun Kuralları dersini, federasyon başkan vekili Dr. Mutlu Türkmen Teknik -Taktik dersini ve Dart Antrenörü Fikret Dursun ise Özel Antrenman Bilgisi dersini verdi. 3 gün boyunca yoğunluklu bir uygulama yapma fırsatı bulan kursiyerler, Dart sporunda yapabilecekleri basit organizasyonlara dair geniş bilgiler de aldılar.


 


Kursiyerlerin ilgisinden büyük memnuniyet duyduğunu belirten Dr. Mutlu Türkmen, "Arkadaşların ilgisi hepimizi sevindirdi. Cezaevlerinde bu arkadaşlarımız mahkum ve tutukluların boş zamanlarını yararlı ve eğlenceli bir biçimde geçirmeleri için Dart'tan etkili bir biçimde faydalanacaklar" dedi.


Fikret Dursun kursiyerlere Dart organizasyonlarını anlattı Kursiyerler bolca uygulama yapma olanağı buldular


Cezaevlerinde bulunan mahkum ve tutukluların boş zamanlarını olumlu bir biçimde değerlendirebilmeleri açısından Dart sporunun iyi bir etkinlik olacağını belirten federasyon başkanı Ahmet Recep Tekcan, "Dart hem stresten kurtulup ruhsal rahatlamayı kolaylaştırması hem de yoğun matematik işlemleri nedeniyle zihinsel dinginliği sağlaması açısından mahkumlara çok faydalı olacaktır. Federasyon olarak sadece sportif faaliyetlere değil sosyal projelere ve tanıtım etkinliklerine de yer veriyoruz" dedi. Tekcan, darttan sonra Bocce ve Bowling branşlarında da cezaevlerine yönelik çeşitli çalışmalar yapılacağını kaydetti.


Programda yer alan ikinci kurs ise, 8-14 Mart tarihleri arasında Kahramanmaraş'ta yapıldı. Bu kursa katılan 71 personel, 1. Kademe Dart Antrenör ve Aday Hakem Yetiştirme kursuna tabi oldu. Kursun ilk 4 gününde öğretim görevlileri Taner Bozkuş ve Yrd. Doç. Dr. Ökkeş Gençay temel eğitim dersleri, kalan günlerde ise Fikret Dursun ve Ayhan Ölmezoğlu uygulama derslerini verdiler.


Kursiyerler toplu halde


Uygulama Dersleri Sınav

731368 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği