Çim Topunda Bir İlk

Çim Topunda Bir İlk

Ülkemizde ilk kez Çim Topu (Lawn Bowl) Türkiye Şampiyonası yapıldı. Çeşitli illerden 10 kulübün mücadele ettiği şampiyonada Bursa Maliyespor şampiyonluk ipini gögüsledi.

Ülkemizde ilk kez Çim Topu (Lawn Bowl) Türkiye Şampiyonası, 9 Ekim Pazar günü Fethiye Oykun Otel Bocce tesislerinde yapıldı. Çeşitli illerden 10 kulübün mücadele ettiği yarışmalarda şampiyonluk ipini ise Bursa Maliyespor göğüsledi.

Şampiyona öncesinde yapılan açılış törenine katılan Muğla Valisi Fatih Şahin, ülkemizde Çim Topu disiplininde yapılan ilk Türkiye Şampiyonasına ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sporculara başarılar diledi. Vali Şahin ve beraberinde bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu uzun süre karşılaşmaları takip etti.

Muğla, İzmir, Bursa, Ankara, Manisa, Rize ve Artvin'den şampiyonaya katılan 10 takımın verdiği mücadele sonucunda, Bursa Maliyespor şampiyonluğa ulaşırken, İzmir Akarspor 2.inci, Muğla 75 Yıl 3.üncü oldu. İzmir Konakspor 1 ve 2 takımları, 4.üncü ve 5.inci sırada yer alırken, Rize GSİM 6.ıncı, Ankara Olimpiyat 7.inci, Artvin GSİM 8.inci, Dora 9.uncu ve Arjantin Tango Spor Kulübü ise 10.uncu sırada yer aldı.

Şampiyonada dereceye giren takımlara ödülleri
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu, TBBDF yönetim kurulu üyeleri Adil Kır ve Faik Kapsız ve il temsilcisi Semih Nalbantoğlu tarafından verildi. 

Şampiyona öncesinde yapılan Bocce hakem ve antrenör eğitim seminerine çok sayıda katılım oldu. İngiliz antrenörler nezdinde yapılan seminere katılan hakem ve antrenörler, yeni bir disiplinin Türk Boccesine heyacan getireceği konusunda hemfikir oldu.
Sporcular yeni disiplini sevdi

Vali Şahin sporculara hitap etti

Vali Şahin müsabakaları ilgiyle izledi


 


Kupa toreni

6623 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği