Dart Teknik Kurulunun yeni sezonla ilgili bazı kararları

8 Haziran 2017 tarihli Dart Teknik Kurulunda alınan kararların özetleri şöyledir;

8 Haziran 2017 tarihli Dart Teknik Kurulunda alınan kararların özetleri şöyledir;

  -Küçükler kategorisinde yarışan sporcuların yanında yazıcılarının bulunması kesinlikle zorunlu olacaktır. 2 sporcu için 1 yazıcı ismi kayıt esnasında verilecektir.
  -Küçükler kategorisinde her ayakta yarışma düzenlenmeyecek, sene içerisinde sadece bazı ayaklarda küçükler yarışması yapılacaktır.
  -Sezon erken başlayacak (Eylül ayında) ve erken tamamlanacaktır.
  -Kulüpler arası yarışma Kasım ayı içerisinde yapılacak, bu yarışmada ferdi turnuva düzenlenmeyecektir. Kulüpler yarışması 4 sporcu ile ve Avrupa/Dünya Şampiyonası takım formatında yapılacak, sporcular 1 Kadın, 1 Erkek, 1 Genç (Kız/Erkek) ve 1 Yıldız (Kız/Erkek) kategorilerden olacaktır. Dolayısıyla bu şampiyonadan sporculara sıralama puanı verilmeyecektir.
  -Turnuvalarda seri başı uygulaması yapılmayacaktır.
  -Kayıtlar sporcuların bizzat lisans beyanıyla birlikte turnuva başlangıcının 15 dakika öncesine kadar yapılacaktır. Vekâleten kayıt ve lisansı olmayan sporcunun kaydı mümkün olmayacaktır. Tüm ayaklarda sporcu kayıt esnasında lisans ibraz etmek zorunda olacaktır!
  -İlk 8’e kalan sporculara alkol kontrolü yapılacaktır. Alkol kullanımı ile ilgili talimata uymayan sporcular, sıralama turnuvalarının tamamından diskalifiye edilecektir.
  -Kıyafet kuralları değiştirilmiş olup, sporcular kapalı ayakkabı, uzun pantolon (kanvas/ kumaş pantolon veya eşofman altı) ve kollu tişört veya gömlek (kısa veya uzun kollu, sıfır yaka veya polo yaka) giyebilecektir.
  -Yıldız ve gençlerde yaş hesaplamasında 1 Haziran tarihi esas alınacaktır.
  -Sıralama ayaklarında format değişmiş olup, ilk gün TEKLER, ikinci gün ise ÇİFTLER turnuvası oynanacaktır. Çiftler turnuvasında yarışacak sporcular eş seçiminde serbest olacak, farklı kulüp sporcuları eşleşebilecek, ayaklarda farklı eşler seçebilecektir. Eşli turnuvadan alınan puan 2’ye bölünecek ve küsuratlı puanlar üst tam sayıya yuvarlanacaktır.
  -Puanlama esasları değiştirilmiş olup, sporcuların katıldıkları tüm ulusal turnuvaların puanları toplanacaktır. Ancak sporcular bir uluslararası turnuva puanını, en düşük ulusal puanı ile değiştirebilecektir. İl turnuvalarına puan verilmeyecektir.
  -Oyun kuralları ile ilgili ihtilaflı hususlar, sezon başında MHK tarafından Yarışma Yönergesi yayınlanarak duyurulacaktır.
  -2017 Dünya Şampiyonası seçmeleri 8-9 Temmuz tarihlerinde yapılacak olup, seçmeye katılacak sporcular ve seçme formatı kısa süre sonra duyurulacaktır.

1771 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

 • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği