Dart Genç Milli Takımımız ilk kez Avrupa Şampiyonasına katıldı

Dart'ta ilk kez oluşturulan Genç Milli Takımımız, 9-11 Temmuz tarihleri arasında Hollanda'da yapılan Avrupa Şampiyonasında yarıştı.

Dart'ta ilk kez oluşturulan Genç Milli Takımımız, 9-11 Temmuz tarihleri arasında Hollanda'da yapılan Avrupa Şampiyonasında yarıştı.


Kafile başkanlığını Rıdvan Döğer, Antrenörlüğünü Fikret Dursun ve Nafız Çelebi'nin üstlendiği genç milli takımda, sporcular Merve Doğan, Ezgi Ayan, Hasan Basri Dursun, Emre Öztürk, Mürsel Yavuz ve Abdullah Karataş yer aldı.


Sporcularımız ilk kez uluslararası bir organizasyonda yer almalarına rağmen başarılı bir mücadele ortaya koyarak büyük takdir topladılar.


Tek erkeklerde yarışan Mürsel Yavuz, Çek rakibini; Abdullah Karataş, Rus rakibini ve Hasan Basri Dursun ise Norveçli rakibini aynı skorla 3-1 mağlup ederek ilk 32 içerisinde yer almayı başardılar. Diğer sporcumuz Emre Öztürk ise güçlü Belçikalı rakibine 3-0 kaybederek ilk turda elendi. İkinci turda Mürsel Yavuz İsveçli rakibine 3-2; Hasan Basri Dursun İngiliz rakibine 3-1 ve Abdullah Karataş da Hollanda'lı rakibine 3-0 yenilerek elendiler.


Tek bayanlarda yarışan Ezgi Ayan oynadığı 6 maçtan birini kazanırken beşini kaybederek elendi. Diğer bayan sporcumuz Merve Doğan ise grubunda başarılı maçlar çıkararak oynadığı beş maçtan ikisini kazandı. Grubunda üçüncü sırada yer alarak finallere kalan Merve Doğan, ilk 16'da oynadığı müsabakada İskoç rakibine karşı yenilerek elendi.


Çift erkeklerde Karataş-Yavuz çifti Norveçli rakiplerine;  Dursun - Öztürk çifti ise Gallerli rakiplerine aynı skorla 3-1 kaybederek elendiler. Çift bayanlarda ise sporcularımız eleme grubundaki maçlarını kaybederek elendiler.


Şampiyonayı değerlendiren kafile başkanı Rıdvan Döğer, "Uluslararası bir yarışmaya ilk kez katılmamıza rağmen sporcularımız büyük bir mücadele ortaya koydular. Güçlü rakipleri karşısında beklemediğimiz düzeyde bir performans sergilediler. Ayrıca ilk kez katıldığımız için büyük bir ilgi gördük. Gençlerimiz gelecekte çok daha iyi olacaklar" dedi.


Genç Milli Takım kafilesi açılış töreninde

434060 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği