Dart'ta Tarihi Başarı

Dart'ta Tarihi Başarı

8-13 Haziran tarihleri arasında Hırvatistan'ın Porec şehrinde yapılan Elektronik Dart Dünya ve Avrupa Dart Şampiyonalarında genç milli takımlarımız tarihi bir başarıya imza attı.

8-13 Haziran tarihleri arasında Hırvatistan'ın Porec şehrinde yapılan Elektronik Dart Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında genç milli takımlarımız tarihi bir başarıya imza attı.Öncelikli olarak yapılan Dünya Şampiyonasında, Yıldız Erkeklerde yarışan Özkan Çep müthiş bir performans sergileyerek güçlü rakipleri arasından sıyrılarak Dünya Şampiyonluğuna ulaştı. Yıldız Kızlarda yarışan Emine Dursun ise şampiyonayı bronz madalya ile tamamladı. Diğer yandan Özkan Çep, Enes Ekrem Eşer, Yunuscan Yıldırım, Baransel Türkyılmaz, Sema Kalmaz ve Cemile Nur Niyaz'dan oluşan Genç Milli Takımımız ise Dünya genç takımlar kategorisinde başarılı bir performans üreterek, üçüncü sırada yer alarak bronz madalyanın sahibi oldu.

Dünya Şampiyonasının ardından oynanan Uluslararası Açık Turnuvada ise Yıldız Kızlarda Ecem İnci Selçuk ve Genç Kızlarda Beyza Gültekin bronz madalyanın sahibi oldu.

Son olarak oynanan Avrupa Şampiyonasında ise Yıldız Erkeklerde Özkan Çep gümüş madalya, Yıldız Kızlarda Emine Dursun ve Genç Erkeklerde ise Enes Ekrem Eşer bronz madalyanın sahibi oldu.


4953 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği