Dart'ta yeni kararlar alındı

Dart Teknik Kurulunun 28 Kasım günü yaptığı toplantıda aldığı kararlar doğrultusunda yeni sezonda bir takım düzenlemeler yapılmıştır:

- Yıldızlar kategorisi kız - erkek olarak ayrılmıştır. Bu çerçevede bu sezondan itibaren yıldız sporcular kendi kategorilerinde yarışacaktır. Ancak geçen yıl gençler kategorisinde yarışan sporcular bu yıl yıldız da olsa gençler kategorisinde yarışmak zorundadır. Yıldızlarda ilk 4 dereceyi elde eden sporcular aynı gün yapılacak gençler kategorisinde de yarışabilecektir. Ayrıca sıralamada ilk 4 sırada olan yıldız sporcular da gençler kategorisinde yarışabilecektir.

- Gençler kategorisinde yarışan sporculardan ilk 16 sırada olan sporcular, büyükler kategorisinde de yarışabilecektir.

- Yeni sezonda sıralamaya göre seri başı uygulaması yapılmayacaktır. İlk gün turnuvası seri başı belirlenmeden ve bilgisayar kurası ile oynanacak, ikinci gün turnuvasında ise ilk gün ilk 4 sırada yer alan sporcular seri başı olacaktır.

- Bocce ve Bowling branşlarındaki uygulamalara paralel olarak Ümitler kategorisindeki sporcular (23 yaş altı) teşvik edilecektir. Bu çerçevede Büyükler kategorisinde 4 sporcunun seçileceği kategorilerde ilk 8 sırada yer almak kaydıyla en başarılı olan Ümit sporcuya milli takımda yer verilecektir. İki sporcunun yarışacağı kategorilerde ise ilk 4 sırada yer almak kaydıyla en başarılı olan Ümit sporcuya milli takımda yer verilecektir. Ayrıca Elektronik Dart'ta ümitler kategorisinde yarışma düzenlenecektir. Böylelikle başarılı genç sporcuların büyükler kategorisine geçişlerinde teşvik edilmeleri sağlanacaktır.

- Federasyon tarafından yürütülen bütün şampiyonalarda, 1 yönetim kurulu üyesi (veya organizasyon kurulu üyesi), 1 teknik kurul üyesi ve 1 MHK üyesi olmak üzere 3 kişiden oluşan bir düzenleme kurulu oluşturulacak ve bu kurul aynı zamanda itiraz jürisi olarak görev yapacaktır. Şampiyonayla ilgili her türlü düzenleneme yetkisi ve itirazların çözüme kavuşturulması hususunda bu kurul yetkili olacaktır.

4173 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği