Dart'ta yeni sezonla ilgili çeşitli kararlar alındı

29 Kasım 2015 tarihinde yapılan Dart Teknik Kurul toplantısında bir dizi karar alınmıştır;

29 Kasım 2015 tarihinde yapılan Dart Teknik Kurul toplantısında yeni sezonla ilgili olarak bir dizi karar alınmıştır;

1- 2015-2016 sezonunda Aralık'ta yapılacak Kulüpler Şampiyonasının ardından her ay bir turnuva yapılacak ve son turnuva (Ustalar Turnuvası) Mayıs ayı başında yapılarak sezon tamamlanacaktır. Turnuva takvimi kısa süre sonra ilan edilecektir.

2- Ustalar turnuvasının ardından oluşan Türkiye Sıralaması milli takımın belirlenmesinde kullanılacak, ancak milli takım kadrosu kesin olarak yapılacak bir/veya daha fazla seçme turnuvası sonunda belirlenecektir. Seçme turnuvası/larına katılacak sporcular ve seçme esasları oluşan sıralama dikkate alınarak teknik kurulca belirlenecektir.

3- Sporcular yurtdışında yarıştıkları turnuvalardan en fazla 2 tanesinin puanını yurtiçi sıralamaya eklettirebilecektir.

4- Ülkemizi yurtdışında kendi olanakları ile temsil edecek sporcularla ilgili olarak şu kararlar alınmıştır: a)Ülkemizi temsil edecek sporcular son 2 sezonda (tamamlanan sezon ve içerisinde bulunan sezon) Erkeklerde ilk 32, Kadınlarda ilk 16, Genç Erkeklerde ilk 12, Genç Kızlarda ilk 8, Yıldız Erkeklerde ilk 8 ve Yıldız Kızlarda ilk 6 içerisinde yer almalıdır.
b)Yurtdışında katılınacak turnuvalar ve turnuva giderleri Federasyonca belirlenecektir.

5- Elektronik Dart'ta milli takım yapılacak seçme turnuvası ile belirlenecektir. Ancak bu turnuvaya Türkiye Sıralamasında ilk 16 içerisinde yer alan sporcular katılabilecektir. Bunun dışında kalan sporcular turnuvaya katılamayacaktır. Ayrıca teknik kurulun uygun görmesi halinde daha önce milli olan sporcuların kendi olanakları ile milli takımda yer almasına izin verilecektir.

6- WDF-BDO turnuvaları dışında özel ulusal puanlı turnuva düzenlenmeyecektir. Ulusal turnuvaların tamamı Federasyon tarafından yürütülecektir. WDF-BDO puanlı turnuvalarla ilgili şu kararlar alınmıştır:
a)Bu turnuvalarda Federasyonca hakem görevlendirmesi yapılmayacak, 1 gözlemci ve 1 temsilci görevlendirilecektir. Organizatör görevlilerin tam pansiyon konaklama ve yasal yolluk-yevmiyelerini ödemekle yükümlüdür.
b)BDO turnuva ücreti olarak TBBDF gelirler hesabına 500 TL yatırılmalıdır.
c)WDF oyuncu ücreti olarak (kişi başı 2 dolar) turnuvanın bitiminde TBBDF gelirler hesabına yatırılmalıdır.

Önemle duyurulur...

3373 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği