Dart'ta sezonun ilk turnuvasını sürpriz bir isim kazandı

Kemer'de yapılan sezonun ilk turnuvasını erkeklerde yeni bir isim Engin Kayaoğlu, bayanlarda ise Duygu Karaca kazandı.

2009-2010 Dart sezonunun ilk turnuvası 24-25 Ekim tarihleri arasında Kemer'de yapıldı. 61'i erkek, 24'ü bayan olmak üzer

Kemer'de yapılan sezonun ilk turnuvasını erkeklerde yeni bir isim Engin Kayaoğlu, bayanlarda ise Duygu Karaca kazandı.


2009-2010 Dart sezonunun ilk turnuvası, Anatolians Group organizasyonuyla 24-25 Ekim tarihleri arasında Kemer'de yapıldı. 61'i erkek, 24'ü bayan olmak üzere toplam 85 sporcunun mücadele ettiği turnuvada erkeklerde sürpriz bir finale sahne oldu. Güçlü rakiplerini geride bırakarak finale gelen iki yeni isim, Engin Kayaoğlu ve Utku Karaca finalde de nefes kesen bir mücadele ortaya koydular. Başa baş geçen final karşılaşmasında son sette sonuca gitmeyi başaran Kayaoğlu, maçı 5-4 kazanarak sezonun ilk turnuvasını şampiyonlukla tamamladı. Turnuvanın üçüncülüğünü ise güçlü isimler Eser Tekin ve Sadık Özdemir elde etti.


Bayanlarda ise finalde Aslı Barış'ı mağlup etmeyi başaran Duygu Karaca sezonun ilk şampiyonu olurken, Seçil Toros ve Efsun Turan üçüncülüğü paylaştılar.  


Turnuvada dereceye giren sporculara ödüllerini başkan Ahmet Recep Tekcan ve başkan vekili Dr. Mutlu Türkmen takdim etti. Tekcan, törende yaptığı konuşmada Eser Tekin'in Dünya beşincisi olarak çıtayı çok yüksek bir seviyeye taşıdığını ancak turnuvada yeni isimlerin bu çıtayı zorlamaya aday olduklarını ispat ettiklerini belirterek, "Bu durum bizi gelecek için daha çok umutlandırıyor. Türk Dartı Dünya markası olmaya aday" dedi. 


Tüm sonuçları görmek için tıklayınız >>>


Turkish Open büyüyerek devam ediyor


Bu arada Türkiye Şampiyonasının ilk ayağı öncesinde 19-23 Ekim tarihlerinde de yapılan Uluslararası Turkish Open Dart Turnuvasına büyük ilgi oldu. WDF ve BDO puanlı olan turnuvaya çeşitli ülkelerden yaklaşık 200 sporcu katıldı.  


Oldukça renkli geçen turnuvayı erkeklerde Tony O'Shea, bayanlarda ise Deta Hedman kazandı. Turnuvanın çift erkeklerde kazananı Walton-Boulton, çift bayanlarda Hedman-Lawman ve karışık çiftlerde ise Philips-Dobromyslova çifti oldu. Turnuvada dereceye girenlere ödüllerini BDO yöneticisi Wayne Williams ve TBBDF yönetim kurulu üyesi Dr. Mete Özdemirci takdim etti.  


382074 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği