Dev Organizasyon Tamamlandı

Dev Organizasyon Tamamlandı

Dünyanın dört bir yanından 36 ülkeden Genç, Kadın ve Erkek takımların katıldığı Dünya Dart Kupası, Kemer'de başarılı bir organizasyonla sona erdi.

Dünyanın dört bir yanından 36 ülkeden Genç, Kadın ve Erkek takımların katıldığı Dünya Dart Kupası, Kemer'de başarılı bir organizasyonla sona erdi.

27-31 Ekim tarihlerinde yapılan şampiyonanın öncesinde, 26 Ekim tarihinde ise Dünya Dart Federasyonu (WDF) Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Toplantıda 42 ülkenin temsilcileri yer alırken, Ukrayna, Etiyopya ve Moğolistan ise WDF üyesi olarak kabul edildi. Toplantıda 2019 Dünya Kupasının ise Romanya'da yapılması kararı alındı.


Muhteşem Açılış

Şampiyonanın açılış töreni de 26 Ekim akşamında yapıldı. 36 ülkenin katıldığı açılış töreni öncesinde WDF Başkanı Bill Hatter, Kemer Kaymakamı Mustafa Cihad Feslihan, Kemer Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Yüksel ve TBBDF Başkanı Dr. Ahmet Recep Tekcan birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından Tekcan, WDF Başkanı Bill Hatter ve Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül'e birer plaket takdim etti. Konuşmaların ardından ise katılan konuklara deneme atışları yaptırıldı. Daha sonra Antalya ve Ukrayna Halk Dansları Topluluklarının gösterileri yer aldı ve ardından 36 ülke takımı teker teker sahneye çıkarak tanıtıldı.Şampiyonaya İngiltere ve Hollanda Damgasını Vurdu
Dünya Şampiyonasına her zaman olduğu gibi gençler kategorisinde Hollanda, büyükler kategorisinde ise İngiltere damgasını vurdu. Şampiyonada elde edilen tüm sonuçlara göre, erkeklerde İngiltere ilk sırada yer alırken, Galler ikinci, İskoçya ise üçüncü oldu. Türk milli takımı ise şampiyonayı 21. sırada tamamladı.

Kadınlarda da genel sıralamada İngiltere ilk sırada yer alırken, Almanya ikinci, İrlanda Cumhuriyeti ise üçüncü sırada yer aldı. Türk milli takımı ise 24. sırada yer aldı.

Gençlerde ise Hollanda ilk sırada yer alırken, Almanya ikinci, İngiltere ise üçüncü sırada yer aldı. Milli takımımız ise beklenilenin çok altında bir performans göstererek son sırada kaldı.

Dünya Şampiyonası birçok ülke için ilklere sahne olurken, şampiyonanın en önemli başarılarından birisini ise Hollandalı Wesley Harms elde etti. Harms, Dünya Kupaları tarihinde ilk 9 ok bitirişi yaparak Dart tarihine ismini altın harflerle yazdırdı. Kapanış töreninde, Organizasyon Komitesi Başkanı Dr. Mutlu Türkmen, Harms'a elde ettiği başarı dolayısıyla özel bir ödül takdim ederken, Harms ise başarıyı kazandığı tişörtünü maçın yazıcısı Onur Temizkan'a hediye etti. Şampiyonada toplam 60 yazıcı hakem başarılı bir biçimde görev yaparak takdir topladı.

Şampiyona 31 Ekim tarihinde yapılan final maçlarının ardından yapılan kapanış töreni ile sona erdi. Törende Bill Hatter Dünya Şampiyonası pastasını keserek katılımcılara ikram etti.

Tüm sonuçları görmek için tıklayınız >>>


3531 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği