Dünya Şampiyonasında muhteşem performans sergileyen Seda Geridönmez Bronz madalya kazandı!

Dünya Şampiyonasında muhteşem performans sergileyen Seda Geridönmez Bronz madalya kazandı!

İtalya'da yapılan Dünya Bocce Şampiyonasında genç sporcumuz Seda Geridönmez çok güçlü rakiplerini mağlup ederek bronz madalya kazandı.

İtalya'da yapılan Dünya Bocce Şampiyonasında genç sporcumuz Seda Geridönmez çok güçlü rakiplerini mağlup ederek bronz madalya kazandı.


27 Eylül - 2 Ekim tarihleri arasında İtalya'nın başkenti Roma'da kısa bir süre önce hizmete sokulan Bocce merkezinde oynanan Dünya Şampiyonasına 32 ülke katıldı. Şampiyonada ülkemizi antrenör Erdal Buyruk yönetiminde, sporcular Şinasi Seleciler (erkekler), Seda Geridönmez (bayanlar) ve Ahmet Emen (U21) temsil etti.


Şampiyonada Şinasi Seleciler ve Ahmet Emen gruplarında oynadıkları müsabakalarda istedikleri sonuçlara ulaşamayarak, final grubu dışında kaldı. Takımımız bayanlarda mücadele eden genç sporcumuz Seda Geridönmez'in müthiş performansı ile moral buldu. Sporcumuz grubunda oynadığı ilk dört maçta sırasıyla Hırvatistan, Sırbistan, Avusturya ve Fransa'lı rakiplerini yenmeyi başardı. Grup birinciliğini garantileyen Seda, son maçında ise San Marino'lu rakibine yenildi.


Şanssızlık ve İtalyan oyunları Altından etti!


Seda çeyrek finalde oluşturulan dörtlü grubunda ise Arjantin, Rusya ve İsviçre'li rakiplerle eşleşti. İlk maçta Arjantinli rakibine 10-15 mağlup olmaktan kurtulamayan Seda, ikinci maçında Rus, son maçında da ise İsviçreli rakibine üstünlük kurarak her iki maçı da 15-14 kazandı. Seda'nın maçlarına izleyiciler de büyük ilgili gösterirken, 17 yaşındaki sporcumuzun çok uzun yıllar tücrübe sahibi olan sporcuları mağlup etmesi herkesin takdirini topladı.


Grubunda Arjantinli rakibinin de bir mağlubiyeti olmasına rağmen averajla ikinci sırada kalan Seda, yarı finalde İtalyanların başarılı ve tecrübeli oyuncusu Cantarini ile eşleşti. Seda 8-0 öne geçtiği müsabakada müthiş bir performans ortaya koymasına rağmen, ev sahibi İtalyanlar saha içinde hakemle, saha dışında seyirciyle maçı döndürmek için herşeyi yaptı. Erkeklerde de yarı finalde Avusturya'ya mağlup olan İtalyanlar, bu maçı Seda'ya vermemek için herşeyi yaptı ve maçı 15-12'ye taşıdı.  Yarı-finaldeki bu haksız sonuç, Seda'nın moralini bozmazken sporcumuz bronz madalya mücadelesinde, grupta kaybettiği San Marino'lu rakibini 15-5 gibi farklı bir skorla geçerek bronz madalyanın sahibi oldu.


Müsabakaları yakından izleyen federasyon başkanı Ahmet Recep Tekcan, "Türk Boccesinin kaydettiği gelişim herkesin dikkatini çekiyor. Bunu 17 yaşındaki kızımız adeta taclandırdı. Kendi yaşından fazla tecrübesi olan sporcuları bir bir devirdi ve yarı finale kadar geldi. Ama İtalyanlar ikinci fireye hazır olmadıklarından yine sporun çirkin yüzünü gösterdiler. O ana kadar alkışlamaktan yorulmadıkları genç sporcumuzu bozmak adına herşeyi yaptılar! Kızımız bana göre Dünya Şampiyonudur. Onun bronzu bizim altınımız oldu" dedi.    


Seda Geridönmez Rus rakibi karşısında


Roma'da yapılan muhteşem Bocce tesisleri göz kamaştırıyor!

188344 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği