Dünya Şampiyonu Dartçılar Türkiye'ye Geliyor

Dünya Şampiyonu Dartçılar Türkiye'ye Geliyor

10- 16 Eylül Tarihleri arasında Marmaris'in Turunç Beldesinde Uluslararası Dart Turnuvası düzenlenecek. Galler Dart Federasyonu destegiyle, Özcan Otel ve Turunç Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği turnuvaya, yurtdışından çok sayıda profesyonel oyunc

10- 16 Eylül Tarihleri arasında Marmaris'in Turunç Beldesinde Uluslararası Dart Turnuvası düzenlenecek. Galler Dart Federasyonu destegiyle, Özcan Otel ve Turunç Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği turnuvaya, yurtdışından çok sayıda profesyonel oyuncunun gelmesi bekleniyor.

Turunç Open, Türk dartçılarının dünyaca ünlü dartçılarla maç yapma imkanı sağlayacak olması ve dünya dartçılarına Türkiye'yi ve Türk dartını tanıtması açısından çok ömenli bir organizasyon.

Turunç, Dünya Dart Federasyonunun takvimine giren Türkiye'deki ilk Uluslararası Açık Dart Şampiyonasına (Turunç open) ev sahipliği yapacak. Britanya ve Hollanda başta olmak üzere tüm Avrupa'da büyük ilgi gören turnuva için, 15 ülkeden 200'ü aşkın uluslararası oyuncu Turunç'a geliyor. 10-16 eylül 2007 tarihleri arasında yaklaşık 2000 misafirin beklendiği şampiyonayı izlemek üzere ön rezervasyonlar şimdiden başladı.Turunç'da düzenlenen şampiyonaya, bu oyunun adeta bir 'milli spor' olarak kabul edildiği İngiltere ve Hollanda'dan sonra ilk kez bir yabancı ülkede gerçekleşecek olması da ayrı bir önem kazandırdı.

Şampiyonaya dünyaca ünlü oyuncuların katılacağı ve şampiyonlarla yarışmak isteyen 200'ü aşkın dart oyuncusunun da çeşitli Avrupa ülkelerinden Turunç'a geleceği bildirildi.

Herkese Açık

Tek erkek, Tek Bayan, Çift Erkek, Çift Bayan ve Karışık olmak üzere beş ayrı kategoride yapılacak karşılaşmalara isteyen herkes katılabiliyor. Bütün kategorilerde ilk beşe girenler 2000 Pound'a kadar çıkan para ödülleri de kazanacak. Katılım koşulları ve diğer ayrıntıların www.welshdarts.org ve www.turuncdarts.com adreslerindeki internet sitelerinden alınabileceğini gibi kısa bir süre içinde hizmete girecek olan www.turuncopen.tv adresindende turnuvayla ilgili gelişmeleri güncel bilgilerle takip edilebilecek. Ayrıca merak ettiğiniz konular ve daha ayrınltılı bilgi almak için "info@turuncopen.com" adresine e-posta gönderebilirsiniz. Dart sporunun ülkemizde de hızla yaygınlaşıyor olması, dünya şampiyonlarıyla yarışabilme şansı ve bu arada iyi bir tatil yapabilme olanağı nedeniyle şampiyonaya yurt dışının yanı sıra yurt içinden de yoğun bir katılım bekleniyor.

Turunç'a hayran oldu, Şampiyonayı Türkiye'ye getirdi.

Turnuva hazırlıkları için Turunç'a gelen Galler Dart Federasyonu üyesi Wayne Williams, tam yedi yıldır tatilini geçirmek üzere geldiği Turunç'un doğal güzellikleri ve karşılaştığı konukseverlikten çok etkilenerek bugüne kadar yalnızca Britanya ve Hollanda'da yapılan şampiyonayı buraya getirmeye karar verdiğini söyledi.

Williams, "Bu fikri sürekli kaldığım Özcan Hotel yetkililerine açtım. Onlar da sıcak bakınca belediye başkanımızla birlikte İngiltere'ye gidip son turnuvayı izledik. Şampiyonanın gördüğü ilgiye bizzat tanık olunca, derhal Galler Dart Federasyonu'na başvurdular ve beş yıl boyunca bu turnuvanın ev sahipliğini aldılar" dedi. Turnuvanın ağırlıkla Britanya'dan gelip Güney Ege'ye yerleşmiş yaklaşık on bin yabancı için de 'büyük bir müjde' olacağını belirten Wayne Williams, gerek katılımcıların gerekse yurtdışından gelecek izleyicilerin böylesi doğa cennetinde olmaktan büyük memnuniyet duyacaklarını sözlerine ekledi.Turizm sezonu uzayacak


Şampiyonanın Türkiye ayağına ev sahipliği yapacak olan Özcan Hotel ve Turunç Belediye başkanı Ali Fuat Fidan ise derhal kolları sıvadı.

Turnuva için belediye tarafından tahsis edilen alana 2000 kişilik bir çadır salon kurulmasına başlandı. 10-16 Eylül tarihleri arasında yapılacak şampiyonanın sezon sonuna büyük bir hareketlilik getirmesi bekleniyor. Organizasyonu bir turizm projesi olarak gören Özcan Hotel yetkilileri, turnuvanın Türkiye ayağının bu nedenle farklı bir formatta düzenleneceğini ve hem katılımcıların hem de izlemek üzere gelen konukların karşılaşmalar dışındaki zamanlarını aileleriyle birlikte en iyi şekilde geçirmeleri için tüm turistik aktiviteleri seferber edeceklerini söyledi. "İngiltere'de izlediğimiz şampiyonaya olan ilgiyi görünce, beş yıllığına talip olduk. Olayın duyulması ve Galler Dart Federasyonunun resmi sitesinde duyurulmasından hemen sonra başlayan rezervasyonlar yanılmadığımızı gösteriyor." diyen Özcan Hotel sahibi Sinan Özcan, yalnızca Turunç'a değil tüm Marmaris çevresine büyük bir hareket getireceğini umdukları bu tür girişim ve projeleri, bölgede kötüye giden turizm için bir çıkış yolu olarak gördüklerini belirtti.

Tanıtım çalışmaları başlatıldı

Turnuvanın diğerlerinden ayrılan yapısını ve özellikle proje aşamasında bir turizm projesi olarak gelişen algılamasını ortaya koyma düşüncesiyle proje sorumlusu İsmail burçak Varol tarafından hazırlanan kampanya dahilindeki fotograf çekimleri meraklı bir kalabalık tarafından ilgiyle izlendi. Model Firdevs Tekin in katıldığı çekimlerde orjinali İstanbul Deniz Müzesinde sergilenen iç mimar Ceren Civaoğlu'nunda içinde bulunduğu ekip tarafından tekrar hayata geçirilen saltanat kayığı da çekimlere büyük renk kattı.


www.darttr.com'dan 

849478 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • THY

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği