Dünya Bayanlar Petank Şampiyonası Türkiye'de Yapılacak

Daha önce Çin'de yapılacağı duyurulan ancak son gelişmeler nedeniyle iptal edilen 2008 Dünya Bayanlar Petank Şampiyonası Türkiye'de!

Daha önce Çin'de yapılacağı duyurulan ancak son gelişmeler nedeniyle iptal edilen 2008 Dünya Bayanlar Petank Şampiyonası Türkiye'de yapılacak.


29 Mayıs tarihinde Dünya Petank Federasyonu (FIPJP) genel sekreteri Regine Singrelin tarafından tüm Dünya ülkelerine yapılan duyuruda, Dünya Şampiyonasının Çin'de yapıymayacağı ve Türkiye'de (Antalya'da) yapılacağı duyuruldu.


Avrupa Ümitler Şampiyonası esnasında iptal konusunda bilgi alan federasyonumuz başkan vekili  Mutlu Türkmen, Tunus'un alternatif olarak zikredildiğini duyunca yoğun bir kulis yaptı. Bu kulislerin neticesinde iletişimlerini sürdüren Türkmen, Dünya Petank Federasyonu Başkanı Claude Azema ile yaptığı telefon görüşmelerinde gerekli teminatları vererek şampiyonanın Türkiye'de yapılmasının önünü açtı. Türkmen, şampiyona için Antalya ilinin tercih edildiğini ancak diğer alternatif iller üzerinde de durulduğunu açıkladı. Azema yakında ülkemizi ziyaret ederek şampiyonanın yapılacağı ili kesinleştirecek.


Federasyon başkanımız Ahmet Recep Tekcan da, 2011'e kadar Dünya Şampiyonası takvimlerinin belli olması nedeniyle, 2011 sonrası için ev sahipliği yapmayı planladığımız Dünya Şampiyonasının 2008 yılında ülkemize gelmesinin büyük bir onur olduğunu ve bu şampiyonadan da Avrupa Şampiyonası gibi alnımızın akıyla çıkacağımızı belirtti.


 

668780 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği