Elektronik Dart Yapıldı

Elektronik Dart Yapıldı

Türkiye Yıldızlar ve Gençler Elektronik Dart Şampiyonası, 30-31 Mart 2013 tarihlerinde Ankara Dikmen TÜGEF Dart Salonu'nda yapıldı.

Türkiye Yıldızlar ve Gençler Elektronik Dart Şampiyonası, 30-31 Mart 2013 tarihlerinde Ankara Dikmen TÜGEF Dart Salonu'nda yapıldı.

 

Şampiyonanın ilk gününde Yıldızlar kategorisinde maçlar oynandı. Yıldızlar kategorisinde 20 kız, 26 erkek olmak üzere toplam 46 sporcu mücadele etti. Gruplarında ilk 2 sırada yer alan sporcuların ilk 16'ya kaldığı müsabakalarda daha sonra ise eleme müsabakaları oynandı. Yıldızlar kategorisinde kürsüye şu sporcular çıktı:

 

Erkekler: 1- Eren Türkmen, 2- Enes Ekrem Eşer, 3- Fatih Yiğit - Emirhan Şahin

 

Kızlar: 1- Emine Dursun, 2- Selen Boşdurmaz, 3- Aybüke Kocabıçak - Zeynep Yorulmaz

 

Şampiyonanın ikinci gününde ise genç sporcular mücadele etti. Bu kategoride ise 31 erkek, 19 kız olmak üzere 50 sporcu yarıştı. Gençlerde kürsüye çıkan isimler şunlar oldu:

 

Erkekler: 1- Mertcan Türkyılmaz, 2- Hanefi Çelebi, 3- Furkan Gültekin - Fatih Yiğit

 

Kızlar: 1- Hasibe Çil, 2- Dilara Kayıkçı, 3- Zeynep Yorulmaz - İldeniz Nur Biçer 

 

Şampiyonada Adıyaman Yetiştirme Yurdu'ndan katılan sporcular da başarılı bir performans sergileyerek çeyrek finale kadar yükselmeyi bilerek önümüzdeki yıllar için umut verdiler.

 

Dereceye giren sporcular ödüllerini Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkan Vekili Dr. Mutlu Türkmen, Genel Sekreter Zeki Öztürk ve MHK Başkan Vekili Necmi Cebe'den aldı.  Sporcuların performansını değerlendiren Mutlu Türkmen, "Elektronik Dart ülkemizde henüz istenilen seviye ulaşmış değil. Ancak yine de çelik uçlu Dart'ta  başarılı olan sporcularımız bu branşta da önemli başarılar yakalıyor. Geçtiğimiz yıllarda Yıldızlar ve Gençler kategorilerinde Avrupa Şampiyonluğu yakaladık. Bu yıl da iddialı olacağız" dedi.

 

 

 

 

6113 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği