Eser Tekin Dünya Şampiyonasında tarihi bir başarı elde ederek çeyrek finale yükseldi

Eser Tekin Dünya Şampiyonasında tarihi bir başarı elde ederek çeyrek finale yükseldi

Amerika Birleşik Devletleri'nde devam eden Dünya Kupası 2009'da Erkekler Tekler maçlarında büyük bir başarı gösteren Eser Tekin Çeyrek Finale İngiliz rakibi Scott Waites'e 5-4 yenildi.

Amerika Birleşik Devletleri'nde devam eden Dünya Kupası 2009'da Erkekler Tekler maçlarında büyük bir başarı gösteren Eser Tekin Çeyrek Finale İngiliz rakibi Scott Waites'e 5-4 yenildi. 

Erkeklerde Eser Tekin Çeyrek Finale yükseldi


İngiliz Scott Waites ile baştan sona çekişmeli maç oynamasına rağmen 5-4'lük skorla elenen Eser Tekin, bu sonuçla Erkekler Tekler'i ilk 8 içinde bitirerek tarihi bir sonuç elde etmiş oldu.


Eser Tekin, ilk turda İtalyan rakibi Marco Framboas'ı 4-3 yendi. Erkekler Teklerde ikinci tura yükselerek ilk 64'e giren sporcularımızdan Eser Tekin, Belçikalı David Venkel'i de 4-3 yenerek ilk 32 arasına girdi. Eser Tekin, üçüncu turdaki rakibi Amerika Birleşik Devletleri sporcusu Steve Brown'ı 4-1 yenerek büyük bir başarıya imza attı ve ilk 16 sporcu arasına girdi. BO9 leg olarak oynanan Erkekler Tekler'de Çeyrek Final'in diğer maçlarında; İrlanda Cumhuriyeti'nden Connie Finnan, Avusturalyalı Anthony Fleet'i 5-3 yenerek Yarı Finale yükselen ilk sporcu oldu. Çeyrek Finale giden yolda çok çekişmeli bir maç oynayan Türkiye Şampiyonu sporcumuz Eser Tekin, Avusturalyalı Geoff Kime'i 4-3 yenerek tarihi bir başarıya imza attı.


Bahadır Alev, Trinidad & Tobago?dan Ricardo Spencer ile olan ilk tur maçını 4-1 kazandı. Alev, ikinci turda  Japon Daisuke Akamatsu'ya 4-2 yenilerek ikinci turda Erkekler Tekler mücadelesinden elendi. Emre Toros ise Avustralya'dan Anthony Fleet'e 4-1 yenilerek Erkekler Tekler mücadelesine erken veda etti. Turnuvaya şanssız başlayan bir diğer sporcumuz Arman Uğur, Brezilyalı rakibi Bruno Rangel'e 4-2 yenilerek ilk turda elendi.


Bayanlar başarılı olamadı


Bayanlar teklerde ilk tur maçlarında milli sporcumuz Neslihan Algül Diniz, İsveçli rakibi Maud Jansson'a 4-1 yenildi. Diğer bayan milli sporcumuz Duygu Karaca da ilk tur maçında Kuzey İrlandalı rakibi Denise Cassidy'e 4-1 yenildi ve tekler serisine veda etti.


Erkekler takım müsabakaları


Dünya Kupası 2009'un ilk gününde oynanan Erkekler Takım maçlarında, Türkiye Grubundaki maçlarda şu sonuçları elde etti:


Türkiye - İsviçre: 9-3
İsveç - Türkiye: 9-4
Türkiye - Galler: 3-9


Bu sonuçlara göre Türkiye grubunda İsveç ve Galler'in ardından 3. sırada yer alarak Erkekler Takım serisine veda etti.


Erkekler Takım maçlarında oynanan maçların sonucuna göre finale Yarı Final'de Kuzey İrlan'dayı 9-6 yenen Kanada ile İrhanda Cumhuriyeti'ni 9-6 yenen Hollanda adını yazdırdı.


Bayanlar takım müsabakaları


Bayan Millilerimiz Neslihan Algül Diniz ve Duygu Karaca'nın Grup 8'de oynadıkları Bayanlar Çiftler maçında elde ettikleri sonuçlar ise şöyle:


D.Jennings/A.Simons - Neslihan/Duygu: 0-4 
Neslihan/Duygu - M.Jansson/C.Ekberg: 0-4
J.Jonathan/M.Morgan - Neslihan/Duygu: 4-1


Bu sonuçlara göre Türkiye grubundan çıkamazken, daha sonra oynanan maçlarda Yarı Finalde Finlandiyalı rakiplerini 5-4 yenen İsveçli Jansson/Ekberg çifti ile Gallerli rakipleri 5-4 yenen İngiliz Ashton/Lawman çifti Bayanlar Çiftler finaline yükselen takımlar oldu.


Milliler erkeklerde 16., bayanlarda 23. sırada yer aldı


Bu müsabaka sonuçlarına göre erkek milli takımımız topladığı 14 puanla 32 ülke arasında 16. sırada yer alırken; bayan milli takımız ise elde ettiği 1 puanla 23. sırada yer almış oldu.  

398505 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği