Guinness Rekorları Kitabında yer alan Paeng Nepomuceno Ankara'da

Guinness Rekorları Kitabında yer alan Paeng Nepomuceno Ankara'da

Guinness Rekorları Kitabında yer alan ünlü Bowlingci Paeng 04.12.09, Cuma

Guinness Rekorları Kitabında yer alan ünlü Bowlingci Paeng Nepomuceno, 5 Aralık Cumartesi günü Ankara'da yapılan diplomatlar turnuvasına katıldı.
 
Filipinler Büyükelçiliği tarafından düzenlenen ve Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonunca da desteklenen Diplomatlar Bowling Turnuvası - Paeng Nepomuceno Kupasına  Ankara'da görevli çok sayıda diplomat, elçilik görevlileri ve Filipinlinin katıldı. Ankara'nın gözde alışveriş merkezlerinden Panora'da bulunan Play Planet Bowling Salonunda gerçekleşen organizasyonun tüm gelirleri ise kısa süre önce meydana gelen tayfun ve sel felaketinden etkilenen mağdurlara bağışlandı.

Turnuvanın onur konuğu olan Paeng Nepomuceno, 6 kere Dünya şampiyonluğu kazanmış bir sporcu olarak Bowling tarihinin en önemli ismi olarak kabul  ediliyor. Uluslararası Bowling Federasyonu'nun (FIQ) 'Milenyumun Uluslararası Bowlingçisi'  olarak tanıdığı sporcu, Birleşmiş Milletler tarafından da iyi niyet elçisi olarak tanınmış bulunuyor. 
 
Turnuva sonunda dereceye girenlere ödülleri federasyon başkanı Ahmet Recep Tekcan, efsane bowlingçi Nepomuceno ve Filipinler Büyükelçisi Bahnarim Guimnola tarafından verildi.
 
Turnuvada ilk üç dereceyi kazananlar;
 
1- Bay Gunny Dasmarinas - Filipinler Ankara Buyukelciligi
2- Bayan Christie Reinhardt - Isvicre Ankara Buyukelciligi
3- Bay Inanc Golen - Isvicre Ankara Buyukelciligi.360557 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği