Hilal Çaputlu Dünya Üçüncüsü

Hilal Çaputlu Dünya Üçüncüsü

Hilal Çaputlu, Dünya Kadınlar Petank Şampiyonasında bronz madalya alarak tarihi bir başarıya imza attı.

Hilal Çaputlu, Dünya Kadınlar Petank Şampiyonasında bronz madalya alarak tarihi bir başarıya imza attı.

9-11 Kasım tarihleri arasında Çin'in Kaihua şehrinde yapılan Dünya Kadınlar Petank Şampiyonasında altın nokta disiplininde 3. olan Hilal Çaputlu ülkemize ilk kez madalya kazandırarak ismini Türk Bocce Tarihine yazdırdı. 9 Kasım'da yapılan elemelerde, Altın Nokta disiplininde ülkemizi temsil eden Çaputlu, ilk turda 30 sayı elde ederek 43 rakibi arasında 10. sıraya yerleşti ve röpesaj oynamaya hak kazandı. Röpesaj turunda da başarılı bir performans üreten sporcumuz 34 sayı elde ederek 7. sıraya yükseldi ve çeyrek finale kaldı. 10 Kasım'da yapılan ve eleme şeklinde oynanan final grubunda çeyrek finalde Cezayirli rakibi ile eşleşen sporcumuz karşılaşmayı 33-26 kazanarak yarı finale yükseldi. Yarı finalde dünya şampiyonu tecrübeli Taylandlı rakibine yenilen sporcumuz, ilk kez büyükler kategorisinde ülkemize dünya şampiyonasında madalya kazandıran sporcu olarak ismini Türk Bocce tarihine yazdırdı.

Şampiyonada takımlar müsabakasında ise milli takım istediği sonuçları elde edemedi. Soner Ercan yönetimindeki milli takımda Hilal Çaputlu ile birlikte, Melis Bademci, Nalan Delibaş ve Dilçin Oğuz yer aldı. Milli takım ilk turda Tayland'a 13-1, 2. turda Macaristan'a 13-8 kaybettikten sonra 3. turda Yeni Kaledonya'yı 10-8 mağlup etti. 4. turda Tayvan'a 13-1 kaybeden takımımız, 5. turda Singapur'u 13-3 mağlup etmeyi başarsa da 31. sırada kalarak final grubunda oynama şansını yitirdi. Milletler Kupasında ise Ukrayna'ya 13-0 kaybeden milli takım şampiyona dışı kaldı.

Genç milli takım başarılı olamadı
Diğer yandan 5-7 Kasım tarihleri arasında ise aynı yerde Gençler Dünya Şampiyonası yapıldı. Şampiyonada ülkemizi antrenör Sibel Özkoşar yönetimindeki Davut Deveci, Turan Işıkfener, Arda Erçetin ve Serdar Kılınç'tan oluşan milli takım temsil etti. Şampiyonada ilk turda milliler İtalya'ya 13-5 yenildikten sonra, ikinci turda Hollanda'yı 13-7 mağlup etti. Üçüncü turda Cezayir'e 13-4 kaybeden milliler, dördüncü tura Çin'e karşı son anda 13-12 kaybederek büyük bir avantaj yitirdi. Son turda ikinci Çin takımına da 13-9 kaybeden milli takım 27. sırada kalarak final grubunda oynama şansını yitirdi. Milletler kupasında ise Japonya'ya 13-5 kaybeden takımımız şampiyona dışında kaldı. Gençler Altın Nokta disiplininde ülkemizi temsil eden Turan Işıkfener ise ilk turda 22 sayı toplayarak röpesaja kaldı. İkinci turda da 22 sayı toplayan sporcumuz çeyrek finale yükselemeyerek elendi.1561 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • koru

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği