İkinci Lig Start Aldı

İkinci Lig Start Aldı

Türkiye Bocce İkinci Ligi Raffa ve Volo etapları, 24-26 Şubat 2012 tarihlerinde Ankara'da oynandı. Etabı averajla Kırıkkale GSİM lider, Antalya Yat Yelken ise ikinci sırada tamamladı.

Türkiye Bocce İkinci Ligi Raffa ve Volo etapları, 24-26 Şubat 2012 tarihlerinde Ankara'da oynandı. Etabı averajla Kırıkkale GSİM lider, Antalya Yat Yelken ise ikinci sırada tamamladı.

 

İkinci lig Raffa maçları 24-25 Şubat tarihlerinde Ankara Bocce Salonu'nda oynandı. Raffa etabını Antalya Yat Yelken namağlup olarak lider tamamlarken, tek mağlubiyetli Kırıkkale GSİM ise ikinci sırada yer aldı. İkinci lig Volo etabı ise 26 Şubat tarihinde Ankara Kazan Bocce Salonu'nda oynandı. Volo etabında erkekler ve kadınlar Basamak mücadelesi yapıldı. Bu mücadelede ise Bursaspor ilk sıraya yerleşirken, Kırıkkale GSİM yine ikinci sırada yer aldı.

 

Böylelikle ikinci lig, Raffa ve Volo etapları sonucunda ilk sıraya 30 puanla Kırıkkale GSİM yerleşirken, aynı puanlı Antalya Yat Yelken ikinci sırada, 29 puanlı Bursaspor üçüncü sırada ve 25 puanlı Antalya Yeni Kemerspor ise dördüncü sırada yer aldı.

 

İkinci lig müsabakalarının son etabı ise 4-6 Mayıs tarihlerinde Antalya Kemer'de yapılacak olan Petank müsabakaları ile tamamlanacak.

 

Karşılaşmaları yakından izleyen Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Başkan Vekili Dr. Mutlu Türkmen, "Bocce ligleri iyice kurumsallaştı. Yıllardır üst düzey mücadele izlediğimiz birinci ligin ardından, ikinci ligin de sağlam temellere oturduğunu görüyoruz" dedi. Türkmen, kulüpler arası liglerin Bocce'nin sağlam bir altyapıya kavuşmasına önemli bir katkısının da olduğunu belirterek, bünyesine Bocce branşı katan tüm kulüp yöneticelerine de teşekkür etti.

 

Tüm puanlar için tıklayınız >>>

 

İkinci lig kulüp sıralaması;
Sıra Kulüp Puan
1 Kırıkkale GSİM SK 30
2 Antalya Yat Yelken 30
3 Bursaspor 29
4 Antalya Yeni
Kemerspor
25
5 Manisa İl Özel
İdarespor
20
6 Bolu Belediye SK 18
7 İstanbul M.Baydar
Lisesi S.
16
8 Eskişehir Esspor 16
9 Gençlerbirliği 16
10 Genç Nesil SK 14
11 Kırıkkale Dinamikspor 13
12 Tunceli Gençlikspor 12
13 Muğla 75. Yıl İÖO 11
14 Istanbul Bocce 10
15 Rize RANİHLİ SK 10
16 Gümüşhane GSİM 2

   

5552 kişi görüntüledi.

TümüDiğer Başlıklar

  • SPOR TOTO

Anket

Hangisi/hangileri sporun lokomotifi olmalıdır?


Sonuçlar | Arşiv

Bülten Aboneliği